Dziecko prosiło o coś do jedzenia, ekperymet pokazał prawdę o Polakach
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 2 Stycznia 2020

Głodne dziecko prosiło przechodniów o jedzenie. Na reakcję niektórych osób braknie słów

Dziecko wychowywane w złych warunkach niekiedy nie ma innego wyjścia, jak prosić obce osoby o pomoc. Niestety niektórzy nawet w takiej sytuacji nie chcą podać pomocnej dłoni, a ich odpowiedzi sprawiają, że włosy stają dęba.

Dziecko proszące o jedzenie to bez wątpienia dla wielu osób poruszający widok i warto zaznaczyć, że nie mówimy tu o sytuacji, kiedy ktoś prosi nas o pieniądze, ponieważ wtedy może pojawić się podejrzenie, że zostaną one przeznaczone na zupełnie inny cel. W tym wypadku cała akcja została zaplanowana przez jednego z polski youtuberów, jednak pokazuje, jak często Polacy są gotowi wyciągnąć pomocną dłoń.

Nagranie ukazało się na kanale LukasTV, jednak teraz już niestety nie jest dostępne na platformie YouTube. Widać na nim było chłopca, który podchodził do przechodniów, prosząc o coś do jedzenia. Tłumaczył jednocześnie, że jego mama ciężko pracuje, a gdy wraca do domu, to jest pod wpływem alkoholu. Jednocześnie zaznaczał, że nie ma taty.

Gabriela Kownacka przez lata walczyła z chorobą. Jej schorzenie dotyka tysiące Polek rocznieGabriela Kownacka przez lata walczyła z chorobą. Jej schorzenie dotyka tysiące Polek rocznieCzytaj dalej

Dziecko prosi obcych o jedzenie

Niestety w omawianym eksperymencie wiele osób nie tyle odmówiło pomocy chłopcu, co wręcz zachowało się w nieludzki sposób. Spora część, osób, do których podchodził chłopiec z prośbą o jedzenie, po prostu nie zwracało na niego uwagi i szło dalej. Inni zaznaczali, że nie mają pieniędzy, bo za wszystko płacą kartą, mimo że nikt o drobne ich nie prosił. Zdarzyły się też niezwykle chamskie reakcje.

- Mama 500+ nie dostaje? - odpowiedział jeden z przechodniów.

- A daj mi spokój dziecko z jedzeniem - usłyszał chłopiec.

- Co ty domu nie masz? - zapytał przechodzień.

- Pie***l się cw***lu - słyszymy.

Ciężko sobie nawet wyobrazić, że ktoś mógł odpowiedzieć w ten sposób do dziecka, które jedynie prosi o pomoc. Na szczęście jak podaje portal mamadu.pl, nie wszyscy wykazali się tak wysokim poziomem znieczulicy i trafiły się osoby, które podzieliły się z chłopcem swoimi zakupami, lub zabrali go do sklepu, aby mógł sobie wybrać, co chciałby zjeść.

Ten prosty eksperyment niestety pokazał, jak wiele osób podchodzi do pomagania osobom, które tej pomocy mogą faktycznie potrzebować. Oczywiście na tego typu zachowanie ma wpływ wiele czynników, a niektórzy mają już po prostu dosyć sytuacji, w której podchodzi do nich podejrzany typ i prosi o drobne. Jednak nawet nieprzyjemne sytuacje z przeszłości nie powinny sprawiać, że na wszystkie osoby, które proszą o pomoc, patrzymy z góry i od razu traktujemy jak oszustów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy wszyscy bawili się w Sylwestra, świat obiegła koszmarna wiadomość. Kochały go miliony, potworna śmierć
  2. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba
  3. Objawy raka płuc, które widać na twarzy. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Cebula nie tylko na przeziębienie. Po przyłożeniu jej do swojej skóry szybko poczujesz ulgę
  5. Nowe ognisko ptasiej grypy w Polsce. Objawy i powikłania, które mogą pojawić się u ludzi
  6. Już nie ma wątpliwości. W nocy zapadła decyzja w sprawie Pawła Królikowskiego, ogromnie współczujemy rodzinie

Następny artykuł