dziecko zostało przygniecione ziemią
Fot. pixabay.com
Autor Klaudia Gaicka - 3 Czerwca 2020

Rodzice własnoręcznie odkopywali małego Andrzejka. Chłopiec walczy o życie

Rodzice dziecka odkopali ciało chłopca, który nierozważnie wszedł do dziury w skarpie. Dzięki błyskawicznej reakcji, chłopcu udało się przeżyć, jednak jego stan jest ciężki. Sprawą zajmuje się wrocławska policja.

Rodzice dziecka nie spodziewali się tak ogromnej tragedii. Na co dzień rodzina mieszka we Włocławku. W ostatnim czasie postanowiła kupić działkę rekreacyjną w Krępinach. Wkrótce jej okolice stały się świadkiem przerażających wydarzeń.

Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważPierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważCzytaj dalej

Rodzice sani odkopali dziecko i rozpoczęli reanimację

Jak podaje portal Se.pl, w ostatnią niedzielę 31 maja rodzice wraz z dwójką synów wybrali się na działkę. Chcieli odpocząć i pooddychać świeżym powietrzem. Niestety wydarzenia obrały przerażający przebieg. Po południu (około godz. 14) dwójka braci oddaliła się od rodziców, aby wspólnie się bawić i odkrywać okolice. Kilkaset metrów od działki odkryli skarpę, która wzbudziła ich ciekawość. Postanowili, że wykopią w niej dziurę. Kiedy dziura byłą już większych rozmiarów, wszedł do niej starszy brat, 10-letni Andrzej.

Skarpa osunęła się, a mały Andrzejek został przysypany piachem. Młodszy brak od razy zaalarmował rodziców, a ci biegnąć na miejsce zdarzenia zaalarmowali służby ratunkowe. Kiedy rodzice przybiegli do osuniętej skarpy, od razu zaczęli odkopywać chłopca. Kiedy już im się to udało, tata Andrzeja przystąpił do akcji reanimacyjnej.

Całe szczęście mężczyźnie udało się przywrócić oddech dziecka, dalsze czynności prowadziło już pogotowie ratownicze. Chłopiec niestety nie odzyskał przytomności, ale udało się go bezpiecznie przetransportować do Szpitala Dziecięcego (Toruń).

– 10 letni chłopiec do naszego szpitala trafił w niedzielę. Przebywa na oddziale intensywnej terapii. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Nie oddycha samodzielnie. Podłączony jest do respiratora. Jego stan jest ciężki – wyjaśnił rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego w Toruniu, Janusz Mielcarek.

Na miejscu sprawdzono również, czy zaistniała sytuacja nie wniknęła przez spożywanie przez rodziców alkoholu, jednak badanie wykazało, że oboje byli trzeźwi.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła smutna wiadomość. Fatalny finał poszukiwań 4-latka

2. Schudła 100 kg, żeby w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda. Spektakularna przemiana

– Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez włocławskich policjantów – mówi starszy sierżant z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, Tomasz Tomaszewski.

Niestety nie ma jeszcze pozytywnych rokowań, jeżeli chodzi o zdrowie małego Andrzeja. Lekarze podkreślają jednak, że jego stan, mimo że ciężki, nie jest krytyczny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutek właścicieli restauracji. Ich biznesy upadły po wizycie Magdy Gessler
  2. 14-latka została matką. Pokazała zdjęcia, które są nie do uwierzenia
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Następny artykuł