Została okrzyknięta najstarszym noworodkiem na świecie. Pobiła rekord ustanowiony przez siostrę

Dziecko okrzyknięte najstarszym noworodkiem na świecie
pixabay.com/Pexels
Autor Barbara Bujar03.12.2020

Zarodek, z którego w Stanach Zjednoczonych urodziło się dziecko, został zamrożony prawie 28 lat temu. Mała Molly podbiła serca swoich rodziców, a w świecie medycyny ogłoszono ją najstarszym noworodkiem na świecie. "Mogłybyśmy być najlepszymi kumplami" - mówiła mama dziewczynki, która trzy lata wcześniej w podobny sposób urodziła pierwszą córkę.

W Stanach Zjednoczonych urodziło się dziecko, którego zarodek został zamrożony w październiku 1992 roku. Dziewczynka została poczęta metodą in vitro. Kiedy przyszła na świat, rodzice po raz drugi oniemieli z radości.

Maseczki również w domu? Nowe wytyczne dotyczące zakrywania ust i nosa, WHO przedstawiło swoje zaleceniaMaseczki również w domu? Nowe wytyczne dotyczące zakrywania ust i nosa, WHO przedstawiło swoje zaleceniaCzytaj dalej

Niesamowita historia dzieci z USA. Molly pobiła rekord swojej siostry Emmy

Jak podaje serwis internetowy Polsat News, Molly Gibson urodziła się w październiku 2020 roku. Rodzice, którzy marzyli o drugim dziecku, kilka miesięcy wcześniej zdecydowali się na zabieg sztucznego zapłodnienia. W tym celu skorzystali z oferty Narodowego Centrum Dawców Zarodków w Knoxville w Tennessee.

Zabieg in vitro zakończył się sukcesem i Tina Gibson zaszła w ciążę. Zarodek, który wraz z mężem postanowiła zaadoptować, miał już prawie 28 lat. Kiedy Molly pojawiła się na świecie, nikt nie miał wątpliwości – okrzyknięto ją najstarszym noworodkiem świata.

- Jesteśmy w niebie. Wciąż nie mogę w to uwierzyć – mówiła 29-letnia mama Molly cytowania przez Polsat News.

W Stanach Zjednoczonych lekarze spotkali się już z podobnym przypadkiem. Trzy lata wcześniej, 25 listopada 2017 roku, ta sama pacjentka wydała na świat swoją pierwszą córkę. Emma Gibson również została poczęta dzięki metodzie in vitro. W chwili zapłodnienia zarodek, z którego się urodziła, miał 25 lat.

- Zdajesz sobie sprawę, że mam tylko 25 lat? Ja i ten zarodek moglibyśmy być najlepszymi kumplami – mówiła wówczas lekarzowi Tina Gibson.

Mała Emma po narodzinach została rekordzistką. Tytuł najstarszego noworodka na świecie odebrała jej dopiero młodsza siostra. Obie dziewczynki przyszły na świat z materiału tego samego dawcy. Przy wyborze zarodka rodzice kierowali się głównie historiami chorób oraz odpowiadającymi im cechami fizycznymi.

Tina i Ben Gibson zdecydowali się na zabieg sztucznego zapłodnienia po wielu latach bezskutecznego starania się o dziecko. Choć mężczyzna nie jest biologicznym ojcem swoich córek, każdą z nich kocha z całego serca. Para jest jedną z wielu, które w USA korzystają z usług kliniki.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Diagnoza spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Mała Sandra potrzebuje najdroższego leku na świecieDiagnoza spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Mała Sandra potrzebuje najdroższego leku na świecieCzytaj dalej

- NEDC informuje, że w USA zamrożonych jest ok. miliona ludzkich zarodków. Dyrektor kliniki ds. marketingu Mark Mellinger przekazał, że 95 proc. par decydujących się na zabieg in vitro robi to przez problemy z płodnością – informuje Polsat News.

Kobieta śmiała się podczas USG, myśląc, że jej dziecko puszcza bańki. Gdy lekarz wyjawił jej czym są naprawdę natychmiast pobladłaKobieta śmiała się podczas USG, myśląc, że jej dziecko puszcza bańki. Gdy lekarz wyjawił jej czym są naprawdę natychmiast pobladłaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł