4-latka została przypadkowo postrzelona przez matkę czyszczącą broń
unsplash.com/Arron Choi
Autor - 4 Czerwca 2020

Zatrważające doniesienia z Lubelszczyzny. 4-latka postrzelona przez matkę

Dziecko postrzelone przez matkę trafiło do szpitala w ciężkim stanie. Dziewczynka padła ofiarą niekontrolowanego wystrzału z broni, którą czyściła jej matka. Obecnie 4-latka walczy o życie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Dziecko powinno wychowywać się w bezpiecznym dla niego środowisku. Jeśli w pobliżu kilkulatka znajduje się niebezpieczne narzędzie, bardzo łatwo może dojść do tragedii.

Jedna z nich zdarzyła się ostatnio na Lubelszczyźnie. Kobieta mieszkająca w Brzezinach w powiecie ryckim, będąca posiadaczką broni, postanowiła ją wyczyścić. Niestety w trakcie tej czynności doszło do niekontrolowanego wystrzału, w efekcie którego córka kobiety została ciężko ranna.

Polak pracujący w amerykańskim szpitalu wyznał prawdę. Opowiedział o sytuacji tamtejszej służby zdrowiaPolak pracujący w amerykańskim szpitalu wyznał prawdę. Opowiedział o sytuacji tamtejszej służby zdrowiaCzytaj dalej

4-letnie dziecko z Brzezin zostało przypadkowo postrzelone przez matkę czyszczącą broń

W Brzezinach w powiecie ryckim na Lubelszczyźnie doszło do nieszczęśliwego wypadku z bronią myśliwską. W wyniku niekontrolowanego wystrzału do szpitala w Rykach w ciężkim stanie trafiła czteroletnia dziewczynka. Obecnie trwa walka o życie dziecka. Lekarze robią, co mogą, by dziewczynka wróciła do pełni zdrowia.

Jak podaje portal rmf24.pl, do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Gdy matka dziecka czyściła broń w zamkniętym pomieszczeniu gospodarczym, doszło do niekontrolowanego wystrzału. Oprócz dziewczynki, w wyniku postrzału ucierpiał również mężczyzna pracujący w gospodarstwie.

- Śrut ze strzelby przebił drewniane drzwi, a tuż za nimi na podwórku była 4-letnia córka oraz pracownik. Jeden ze śrutów utkwił w okolicach serca dziewczyny - powiedziała reporterowi RMF FM prokurator Katarzyna Matusiak z prokuratury Okręgowej w Lublinie.

W przypadku 27-letniego mężczyzny obrażenia były mniejsze. Jak czytamy na stronie lublin112.pl, w wyniku rany postrzałowej podudzia, stwierdzono u niego 8 większych odłamków, które utkwiły w ciele, w tym część w kości piszczelowej, która uległa przez to pęknięciom. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak się okazało, obrażenia, jakich doznała 4-latka były na tyle poważne, że lekarze zadecydowali o natychmiastowym przetransportowaniu dziecka do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Dokonano tego śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Annę Przybylską zabiła choroba, którą mają tysiące Polaków. Wielu z nich nie wie jak rozpoznać objawy

2. Wyjątkowo smutne wieści, Maryla Rodowicz w żałobie. Straciła najbliższą osobę

Matka dziewczynki posiada broń legalnie, a w chwili wypadku była trzeźwa. Policjanci zabezpieczyli w jej mieszkaniu trzy jednostki broni oraz posiadaną amunicję. Wszystko było przechowywane w szafie zabezpieczonej odpowiednim zamkiem.

Ojca dziewczynki w momencie zdarzenia nie było w domu, gdyż wykonywał prace polowe. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przeogromna zmiana z dnia na dzień w Biedronce. Gigantyczne zaskoczenie po wejściu do sklepu gwarantowane
  2. Natalia Kukulska dziś w nocy dowiedziała się o jego śmierci. Artystkę spotkała prawdziwa tragedia
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. 1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądze

Następny artykuł