Rodzice adypcyjni zabili 4-letniego chłopca
pixabay.com/MadalinCalita
Autor Barbara Bujar - 4 Lipca 2020

4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał

Dziecko, które trafiło do rodziny zastępczej, przeżyło tam piekło. Młodzi rodzice znęcali się nad nim psychicznie i fizycznie. Mimo próśb babci 4-letniego chłopca ośrodek adopcyjny nie interweniował. W końcu doszło do tragedii. Ciało dziecka odnaleziono w basenie, a jego oprawcy trafili na salę sądową.

4-letni Noah przez dwa lata przebywał pod opieką swojej prababci. W końcu Departament ds. Dzieci i Rodziny, który działa w Los Angeles znalazł dla niego rodzinę zastępczą. Chłopiec trafił do domu 28-letniego Jose Maria Castro Jr oraz 25-letniej Ursuli Elaine Juarez. To, co działo się za drzwiami, można sobie tylko wyobrażać. Dziecko było nie tylko torturowane psychicznie, ale także bite i gwałcone.

Skuteczny środek na komary można znaleźć we własnej kuchni. Niewiele osób o nim wieSkuteczny środek na komary można znaleźć we własnej kuchni. Niewiele osób o nim wieCzytaj dalej

Dziecko zmarło, a jego rodzice adopcyjni odpowiedzieli za to przed sądem. Grozi im wiele lat więzienia

Jak podaje popularne.pl, chłopiec trafił do młodych rodziców za sprawą ośrodka adopcyjnego. Rodzina, do której go przydzielono wychowywała oprócz niego troje dzieci. Nikt nie miał pojęcia, co tak naprawdę dzieje się w ich mieszkaniu. Swoje obawy głośno wyrażała jedynie prababcia 4-latka. Mimo to agencja nie podejmowała żadnych interwencji i podtrzymywała zdanie o słuszności pobytu chłopca u 28-latka i 25-latki. Sprawą nie przejęli się także lekarze, którzy mimo widocznych śladów pobicia na ciele chłopca i rzucającego się w oczy niedożywienia, nie zgłosili żadnej nieprawidłowości. Według jego babci Noah nie wytrzymywał psychicznie w domu swojej nowej rodziny i nigdy nie chciał do nich wracać.

- Trzymał się mnie i błagał: nie odsyłaj mnie, babciu. Nic nie mogłam zrobić. Po prostu go zabrali – relacjonowała kobieta, którą cytuje popularne.pl

Sprawa przybrała na sile i w końcu trafiła do sądu. Podczas rozprawy wydano nakaz, który nie pozwalał na powrót chłopca do rodziny zastępczej. Ośrodek DCFS zlekceważył go i Noah ponownie został odesłany. Wtedy wydarzyła się tragedia. 5 lipca 2019 roku jego ciało zostało znalezione w basenie na terenie osiedla Palmdale w Kalifornii. Z zebranego przez policję materiału dowodowego wynika, że w dniu śmierci chłopiec został zgwałcony przez swojego ojca adopcyjnego. Obojgu rodzicom zarzucono też wielomiesięczne znęcanie się i torturowanie dziecka. Jose Maria Castro Jr i Ursula Elaine Juarez odpowiedzieli za to przed sądem.

Rozprawa skazująca oboje młodych rodziców odbyła się w lutym 2020 roku. Mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa, tortur oraz współżycia seksualnego z dzieckiem w wieku poniżej 10 lat. Za to grozi mu kara 47 lat pozbawienia wolności. Kobieta najprawdopodobniej zostanie skazana na 35 lat więzienia. Oboje będą uczestniczyć jeszcze w sprawie cywilnej, o którą 1 lipca tego roku wniosła prababcia zabitego chłopca.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Urzędnik przemilczy, ale możesz dostać nawet 6240 zł do emerytury. Nowe prawo weszło całkiem niedawno

Kobieta oskarżyła również Departament ds. Dzieci i Rodziny, który według niej zaniedbał swoje obowiązki i przyczynił się do śmierci dziecka. Pozwana została także organizacja Hathaway-Sycamores Child and Family Services, która odpowiada za współpracę z ośrodkami medycznymi. Prababcia chłopca do obu ma duży żal.

- Zamiast chronić Noaha i jego rodzeństwo, DCFS nadal umieszczał dzieci w rodzinach, które je krzywdziły, gdzie dzieci były latami torturowane i wykorzystywane – powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chcą wprowadzić zmiany w kodeksie pracy. Wielu ludzi będzie zadowolonych
  2. Antoni Macierewicz nie daje o sobie zapomnieć. Grzmiał o "reklamie" krzywdzenia dzieci, zadziwiające zarzuty pod adresem Trzaskowskiego
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Robert Lewandowski powalczy dziś o kolejny rekord. Wystarczy jeden gol, by zapisał się w historii

Następny artykuł