dziecko postrzelone w głowę
fot. https://pixabay.com/ Free-Photos
Autor Klaudia Gaicka - 5 Sierpnia 2020

Zabrali dziecko do szpitala, bo było senne. Wynik tomografii wszystkich wrył w ziemię

Dziecko trafiło do szpitala z powodu nadmiernej senności. Jego oględziny nie wykazały niczego specjalnego, dopiero obraz z tomografii komputerowej ukazał, co tak naprawdę było chłopcu. Jego rodzice byli w szoku. Nikt nie wie, jak do tego doszło. 9-latek przeszedł skomplikowaną operację i powoli dochodzi do siebie.

Dziecko jest narażone na wiele niebezpieczeństw. Scenariusz, jakiego doświadczyli rodzice chłopca z Palestyny, nie mieści nam się w głowie. Prześwietlenie głowy chłopca wywołało szok, nie tylko u rodziców, ale i u lekarzy z Centrum Medycznego Hadassah w Jerozolimie.

Zaskakujące słowa Andrzeja Dudy. Lekarze nie kryją oburzeniaZaskakujące słowa Andrzeja Dudy. Lekarze nie kryją oburzeniaCzytaj dalej

Dziecko zostało postrzelone w głowę. Rodzice o niczym nie wiedzieli, zaskoczeni byli również lekarze, którzy dokonywali wcześniejszych oględzin chłopca

Jak podaje portal Polsatnews.pl, 9-latek był w ostatnich dniach nadmiernie senny. Rodzice od razu zaniepokoili się jego stanem i pojechali wraz z chłopcem do szpitala. Oględziny dziecka wykazały, że na jego głowie znajduje się mała rana i krew. Z tego względu postanowiono wykonać mu tomografię komputerową.

Dziecko cały czas było przytomne, a jego rana na głowie była mała, więc obraz z tomografii wprawił lekarzy w osłupienie. Okazało się, że na zdjęciach czaszki widoczny jest tkwiący w mózgu chłopca pocisk. Wbił się on w bok czaszki dziecka, przeszedł przez mózg i zatrzymał się z tyłu głowy.

Rodzice nie zdawali sobie sprawy z tego, co stało się ich dziecku. 9-latek przeszedł skomplikowana dwugodzinną operacje. Neurochirurgowi Guy’owi Elor udało się usunąć pocisk z główki chłopca. O tym, że rodzice nie mieli pojęcia o pocisku w głowie dziecka poinformował lokalny dziennik "Times of Israel". Rodzina pochodzi z Ras al-Amud, palestyńskiej dzielnicy we Wschodniej Jerozolimie.

- Gdyby pocisk wbił się pod innym kątem, spowodowałby znacznie więcej uszkodzeń mózgu i pozostawił znaczne uszkodzenia neurologiczne - zwrócił uwagę Guy Elor.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Lidl rozdaje nawet po 1000 złotych. Ale pod dwoma warunkami, warto jednak się postarać

Zdaniem neurochirurga chłopiec miał dużo szczęścia. Aktualnie dziecko wraca już do pełni sił. Zachowuje przytomność i komunikuje się z najbliższymi. Eksperci są w szoku, ponieważ pocisk przeszedł przez „bardzo ważne struktury mózgowe".

Śledztwo, które ma wyjaśnić, w jaki sposób postrzelono dziecko, prowadzi policja. Na tę chwilę funkcjonariusze podejrzewają, że do postrzału mogło dojść podczas obchodów Id al-Adha, bardzo ważnego święta muzułmańskiego, które miały miejsce w ostatni weekend.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w starostwie. Pracownik chory na COVID-19
  2. Pół kraju z pomarańczowymi alertami, trzeba mieć się na baczności. Polki i Polacy powinni być specjalnie przygotowani
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Obie go kochały, obie się z nim rozstały, a potem nagrały o tym piosenkę. Przyjaźń Jeżowskiej i Prońko była silniejsza od miłości

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł