16-miesięczna dziewczynka przeżyła udar mózgu
pixabay.com/mary904
Autor Barbara Bujar - 6 Lipca 2020

1,5-roczna dziewczynka wesoło bawiła się w ogrodzie. Nagle upadła i zaczęła płakać, powód zaskoczył nawet lekarzy

Dziecko zaczęło płakać podczas zabawy w ogrodzie. Mama myślała, ze jej 16-miesięczna córka złamała sobie rękę, dlatego natychmiast zabrała ją do szpitala. Diagnoza okazała się jednak o wiele poważniejsza. Dziewczynka przeżyła straszną chorobę, przed którą jej mama postanowiła ostrzec innych rodziców.

Dziecko jest bardzo delikatnym stworzeniem. Zapewnianie dziecku najlepszej opieki, a przy okazji dobrej zabawy to priorytet dla każdej mamy. Kobiety często dbają o to, by ich dzieci jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu i dzięki temu poznawały świat. Mama 16-miesięcznej Lilly także starała się zachować prawidłowy rozkład dnia swojej córki. Codziennie bawiła się więc z nią w ogrodzie. Podczas jednej z takich chwil dziecko przewróciło się i zaczęło głośno płakać. Kobieta od razu zabrała je do szpitala. Myślała, że córka złamała rękę.

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie obowiązkowych szczepień. Jego słowa wywołały burzęAndrzej Duda zabrał głos w sprawie obowiązkowych szczepień. Jego słowa wywołały burzęCzytaj dalej

Dziecko zaczęło płakać, a jego ręka była bezwładna. Choroba, z którą przyszło zmierzyć się małej Lilly, była bardzo poważna

Do wizyty w szpitalu skłonił kobietę głośny płacz dziecka, ale także ręka, która okazała się być bezwładna. Jak podaje WP Parenting, mama myślała, że kończyna jej córki jest po prostu złamana. Podobnego zdania był lekarz, który umieścił rękę dziewczynki w gipsie i odesłał ją do domu. Następnego dnia okazało się jednak, że stan dziecka uległ pogorszeniu. Mama zauważyła u swojej córeczki zapadniętą cała jedną stronę twarzy. Widok bardzo zaniepokoił kobietę i ponownie udała się ona z dzieckiem do szpitala. Tam postawiono szokującą diagnozę.

Lekarz, który przyjął dziewczynkę do szpitala, nie zastanawiał się długo. Jego zdaniem objawy wskazywały na udar mózgu. Aby potwierdzić swoje przypuszczenia, zlecił małej pacjentce wszystkie konieczne badania. Diagnoza była jednak jednoznaczna. 16-miesięczna Lilly przeszła udar mózgu i z tego powodu na sześć dni została zatrzymana na oddziale.

Dzisiaj grzeje: 1. Zatrważające doniesienia brytyjskich mediów. USA wykupiło cały zapas leku na koronawirusa?

2. Zabytkowe samochody pod inwestycje. Nawet nie wiesz, ile możesz na nich zarobić

Po odbyciu leczenia stan Lilly się poprawił. Dziewczynka musiała przejść jednak długą rehabilitację. Była pod opieką fizjoterapeuty i na nowo uczyła się takich czynności jak chodzenie czy połykanie. Jej mama postanowiła podzielić się dramatyczną historią, aby uświadomić innym rodzicom, że udar mózgu może także pojawiać się u dzieci. Portal przypomina, że jego głównymi objawami są: zapadnięcie połowy twarzy, problemy z mową i z podniesieniem rąk do góry. W przypadku zaobserwowania takich zmian, należy bezzwłocznie wezwać karetkę pogotowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  2. Debata prezydencka w Końskich i Lesznie. Na antenie TVP nagle doszło do kuriozalnej sytuacji, której nikt się nie spodziewał;
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Agent Roberta Lewandowskiego zmieszany z błotem. "Kasyna, spelunki i środki na erekcję"

Następny artykuł