Dziecko spoliczkowane przez matkę w restauracji
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 7 Stycznia 2020

Spoliczkowała dziecko w restauracji. Reakcja ludzi budzi jeszcze większe przerażenie

Dziecko może grymasić przy stole i nie chcieć zjeść posiłku. Jednak nie robi tego, aby zrobić nam na złość. Powód jest o wiele prostszy i jest nim po prostu brak głodu. Niestety niektórzy rodzice wciąż nie potrafią się w takiej chwili zachować.

Dziecko, które nie chce zjeść swojego obiadu, niekiedy bywa przez swoich rodziców zmuszane do jedzenia. Wychodzą oni z założenia, że w przeciwnym razie maluch będzie głodny, jednak zapominamy, że każdy z nas w trochę innych porach będzie odczuwał głód, a wciskanie dziecku jedzenia na siłę w tym nie pomoże, a wręcz może pogorszyć sytuację.

Niestety niektórzy rodzice, chcąc nakłonić swoje dziecko do jedzenia lub ukarać je za brak apetytu uciekają się nawet do bezpośredniej przemocy fizycznej. Świadkiem takiego właśnie wydarzenia była psycholog Sylwia Sitkowska, która udała się na posiłek do jednej z warszawskich restauracji. Jednak to, co przeraziło ją najbardziej to zachowanie innych osób, które również widziały całe zajście.

Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramówDomowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramówCzytaj dalej

Spoliczkowała swoje dziecko w restauracji

Przemoc wobec dziecka nigdy nie ma usprawiedliwienia i zawsze wynika z bezradności oraz bezsilności rodzica. Już od lat specjaliści starają się tłumaczyć Polakom, że dawanie klapsów i innych kar cielesnych nie działa, a jedynie wywołuje traumę u dziecka. Co więcej, takie zachowanie często prowadzi, że dziecko w dorosłym życiu również będzie reagować przemocą na nieposłuszeństwo swojej pociechy, tworząc błędne koło przemocy rodzinnej.

W tym wypadku dziecko zostało uderzone w twarz otwartą ręką tylko dlatego, że nie chciało jeść, a wcześniejsze wyrzuty ze strony jego mamy nie przynosiły żadnych rezultatów. Raczej nietrudno się domyślić, że siarczysty policzek nie sprawił, iż malec zaczął z apetytem jeść. Raczej wywołał u niego silny strach i upokorzenie.

- Chłopiec nie chce jeść, mama po serii nieskutecznych wyrzutów w jego kierunku, posuwa się do bardziej drastycznej metody i wymierza mu policzek z otwartej dłoni. Dookoła siedzą ludzie, śmieją się, rozmawiają, kelnerzy roznoszą smaczne dania, świat się kręci. Przynajmniej ten zewnętrzny. Myślę, że świat tego chłopca stanął w miejscu i zamarł. Założę się, że wspomnienie o wymierzonym razie i rozgrzana dłoń matki na jego policzku będą mu towarzyszyły jeszcze przez długie lata. A może nawet do końca życia - czytamy.

Jednak najgorsze w tej sytuacji jest to, jak ludzie, którzy byli wtedy w restauracji, zareagowali na całą sytuację. Otóż jedynie pani Sylwia Sitkowska i jeszcze druga osoba zareagowały w jakikolwiek sposób. Jak czytamy w poście, w tamtym momencie w restauracji było blisko 30 osób, a do tego jeszcze obsługa lokalu i raczej mało prawdopodobne, aby tylko dwie osoby widziały, co się stało.

- Nikt nie reaguje. Nikt nie zauważył? Nie chcieli widzieć? Nie wiem, ja widziałam. Do mojej interwencji dołącza się jedna osoba. Jedna z około 30 obecnych na sali - pisze pani Sylwia.

Gdy tylko kobieta, które spoliczkowała swoje dziecko, zobaczyła, że ktoś jednak zareagował, natychmiast opuściła lokal, dodając jeszcze, że to chamstwo wtrącać się w czyjeś życie. Jednak w takiej sytuacji powinniśmy się wtrącać. Niestety wciąż wiele osób udaje, że niczego nie widzi i po prostu odwraca wzrok.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska Miss została zamordowana. Stalker zasztyletował ją w biały dzień
  2. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  3. Nie żyje 19-letnia Alicja. Była podopieczną Kliniki Budzik
  4. Karin Stanek kochały miliony. Artystka zmarła przez chorobę, z którą zmagał się każdy z nas
  5. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  6. Kiedy zachorował na nowotwór zaczął codziennie jeść popularny produkt. Zadziwił lekarzy, z jego ciałem zaczęły się dziać niesłychane rzeczy

Następny artykuł