dziecko z ciałem obcym
unsplash.com/???????? Janko Ferlič
Autor Natalia Niewczas - 7 Października 2020

Lekarze przecierali oczy ze zdumienia. W brzuchu noworodka znajdował się płód

Dziecko rosnące w brzuchu matki wymaga nadzoru lekarskiego. Doskonale wiedziała o tym przyszła mama z Egiptu, która zgłosiła się na rutynowe badania. Podczas kontroli lekarz zauważył, że w brzuchu nienarodzonego dziecka znajduje się ciało obce.

Dziecko miało w brzuchu coś, czego lekarz nie potrafił zidentyfikować. Prowadzący ciążę medyk uznał jednak, że obiekt nie zagraża życiu pociechy, postanowił przeprowadzić operację dopiero po porodzie. To, co ujrzał parę miesięcy później, wprawiło go w osłupienie. W ciele noworodka znajdował się płód.

Papież Franciszek zwrócił się bezpośrednio do Polaków. Ma do nas wielką prośbęPapież Franciszek zwrócił się bezpośrednio do Polaków. Ma do nas wielką prośbęCzytaj dalej


Dziecko wymagało pilnej operacji


Lekarz dostrzegł tajemniczą zmianę w ciele dziecka już w siódmym miesiącu ciąży. Choć nadzorujący poród medyk nigdy nie spotkał się z podobnym przypadkiem, postanowił zaczekać z przeprowadzeniem operacji. Poród odbył się w Al-Tayseer International Hospital; tuż po nim noworodek został przewieziony do dziecięcej placówki medycznej Al Mahd, gdzie lekarze mieli przeprowadzić chirurgiczną interwencję. Przedtem zlecili jednak wykonanie kontrolnych badań. To, co wykazała tomografia, stanowiło dla nich ogromne zaskoczenie.


Tomografia wreszcie odkryła szokującą prawdę - w ciele noworodka znajdował się płód. Dr Mohamed Al-Akrasha, lekarz nadzorujący poród, wyjaśnia, że ciąża początkowo musiała być bliźniacza.


- Dziecko pozostawało pod obserwacją 24 godziny. Po wykonaniu tomografii komputerowej znaleźliśmy zarodek w jego brzuchu i wykonaliśmy operację usunięcia płodu. Początkowo ciąża była bliźniacza, jednak jedna z embrionalnych torbieli weszła do jamy brzusznej drugiego dziecka - wyjaśnia specjalista.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
2.Ikea rozpoczęła sprzedaż nietypowych akcesoriów. Sieć chce, żeby klienci wyglądali stylowo
3.Dorota Gardias opowiedziała o swojej chorobie. Wiemy od kogo się zaraziła

Jak podaje portal parenting.pl, zespół przeprowadzający operację składał się aż z pięciu lekarzy. Dzięki interwencji udało się usunąć stwarzający zagrożenie dla zdrowia dziecka płód nierozwiniętego bliźniaka.


Obecnie stan dziecka określany jest jako dobry. Podobne przypadki wciąż stanowią medyczny fenomen, na świecie odnotowano bowiem mniej niż 200 wchłonięć bliźniaków. Przyczyny tego zjawiska pozostają dla dzisiejszej medycyny tajemnicą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebawem ruszą masowe kontrole Polaków, sypną się gigantyczne kary. Złe wieści dla podróżujących
  2. Znamy prognozę na nadchodzącą zimę. Gigantyczny wpływ globalnego ocieplenia, wszystko już jasne
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Rewolucyjne "kotletopierogi". Stukrotnie lepsze niż schabowe, mielone i pierogi

Następny artykuł