Dziecko zmarło w szpitalu
pixabay.com/Mylene2401
Autor Barbara Bujar - 8 Sierpnia 2020

9-latek zmarł w szpitalu. Znamy przyczynę zgonu

Dziecko radośnie spędzało czas na pikniku w Grodzisku Dolnym. Nagle zabawa przerodziła się w tragedię. 9-letni chłopiec zadławił się jedzeniem i nie potrafił złapać oddechu. Na miejscu natychmiast pojawił się zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował go do szpitala. Niestety, mimo ogromnego wysiłku lekarzy, pacjent zmarł. Sprawą zajęła się prokuratura, która podała już wstępne ustalenia i przyczynę zgonu.

Do kolejnej tragedii nad wodą doszło w ubiegłą niedzielę, 2 sierpnia. 9-letni Bartek przebywał nad zalewem, gdzie spędzał czas pod nadzorem swojego opiekuna. W przerwie od zabawy postanowił coś przekąsić i udał się na miejsce pikniku. Niestety, posiłek zakończył się dramatycznie. Chłopiec zadławił się i nie potrafił sobie sam z tym poradzić. W pewnym momencie przestał prawidłowo oddychać. Świadkowie zdarzenia ruszyli mu z pomocą.

Od dzisiaj obowiązuje nowe obostrzenie. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilną wiadomośćOd dzisiaj obowiązuje nowe obostrzenie. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilną wiadomośćCzytaj dalej

Dziecko trafiło do szpitala. Lekarze nie potrafili mu pomóc

Jak informuje Fakt24, do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na terenie Ośrodka Czyste w Grodzisku Dolnym na Podkarpaciu. Pochodzący z Przeworska 9-letni Bartek spędzał tam czas wraz z opiekunem, którego tożsamości nie znamy. Podczas posiłku chłopiec zadławił się i nie umiał złapać oddechu. Obecni nad zalewem od razu postanowili mu pomóc. Niestety, mimo usilnych prób dziecko czuło się coraz gorzej. Konieczna była interwencja służb medycznych.

Ratownicy, którzy przyjęli zgłoszenie i pojawił się na miejscu zdarzenia, zabrali chłopca do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Tam pacjent trafił na oddział intensywnej opieki medycznej. Jego stan był krytyczny i pogarszał się z minuty na minutę. Choć lekarze robili wszystko, co mogli, chłopca nie udało się uratować. 9-letni Bartek zmarł w nocy z 2 na 3 sierpnia. Sprawą jego śmierci zajęła się prokuratura, która ustaliła już wstępną przyczynę śmierci chłopca. Została ona określona na podstawie sekcji zwłok.

- Wstępne wyniki wskazują, iż przyczyną śmierci był niedotlenie mózgu skutkujące masywnym obrzękiem mózgu, na skutek zadławienia spowodowanego zaaspirowaniem do dróg oddechowych treści pokarmowej - słowa Katarzyny Leszczak, prokurator rejonowej w Leżajsku, podaje Fakt24.

Pogrzeb Bartka odbył się w czwartek. Sprawa jego śmierci toczy się jednak nadal. Prokuratura ma zamiar wyjaśnić wszystkie szczegóły, które towarzyszyły nieszczęśliwemu zdarzeniu nad zalewem w Grodzisku Dolnym.

- W sprawie zabezpieczono materiał biologiczny do dalszych badań histopatologicznych, a nadto zaplanowano szereg dalszych czynności procesowych zmierzających do wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia - dodała prokurator.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Nawet 2080 zł dodatku do emerytury. Wyjaśniamy co trzeba zrobić, aby dostać dodatkowy zastrzyk gotówki

Problem zadławienia się jest bardzo poważny i może występować nie tylko u dzieci. Warto wiedzieć, co zrobić, gdy osoba obok nas przestanie prawidłowo oddychać. Serwis przypomina trzy najważniejsze punkty.

Przede wszystkim należy pochylić poszkodowanego mocno do przodu i uderzyć pięć razy między jego łopatki. Dodatkowo można wykonać chwyt Heimlicha, który polega na objęciu poszkodowanego od tyłu na wysokości nadbrzusza, zaciśnięciu dłoni w pięść i wykonaniu gwałtownego ruchu do wewnątrz i ku górze. Taką czynność najlepiej powtórzyć pięć razy. Jeśli jednak pacjent straci przytomność, należy wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową: 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 wdechy powtarzane cyklicznie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Mocne starcie Magdaleny Ogórek z posłanką na antenie TVP Info. "Wymaga tego podstawowy szacunek"
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Wnuczek zafundował 87-letniej babci makijaż, który odmłodził ją o kilkadziesiąt lat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł