dziecko utknęło
screen twitter.com/ ABC News
Autor Natalia Niewczas - 9 Września 2020

6-latek zwisał na głowie z piątego piętra. Dziecko utknęło w kratach

Dziecko miewa przeróżne pomysły na spędzanie wolnego czasu. Kreatywność najmłodszych potrafi doprowadzić jednak do zagrażających zdrowiu i życiu sytuacji. W połączeniu z brakiem przewidywania przez maluchy potencjalnych niebezpieczeństw niezwykle łatwo o prawdziwą tragedię.

Dziecko było o krok od śmierci. Tego, jak właściwie chłopiec znalazł się w tak poważnych tarapatach, nie sposób odgadnąć. Rodzina przeżyła prawdziwe dramatyczne chwile. Życie malucha dosłownie wisiało na włosku.

Media przekazały piorunujące doniesienia. Znany piłkarz wraz z żoną ukrywali zakażenie koronawirusemMedia przekazały piorunujące doniesienia. Znany piłkarz wraz z żoną ukrywali zakażenie koronawirusemCzytaj dalej

Dziecko wisiało w kratach okna na wysokości piątego piętra

Ten dzień 6-letnie dziecko zapamięta na długo; o przesyconych grozą chwilach z pewnością nie zapomną również jego starsi krewni. Chłopiec utknął w oknie z głową w zabezpieczających je kratach i zawisł nad ziemią na wysokości piątego piętra.

Jak podaje portal rmf24.pl, do zdarzenia doszło na wschodzie Chin w prowincji Szandong. To właśnie tam 6-letni chłopiec zawisł na wysokości 5 piętra z głową zaklinowaną w metalowych prętach zabezpieczających okno. Dla bliskich dziecka akcja ratunkowa, która trwała w rzeczywistości niespełna kwadrans, musiała ciągnąć się w nieskończoność.

Akcję ratunkową podjęło aż 12 podzielonych na dwie grupy strażaków. Część z nich pracowała w budynku, a część na zewnątrz. Przez cały czas trwania akcji zabezpieczali chłopca przed możliwym upadkiem.

Dzięki wysiłkom strażaków unieruchamiające chłopca kraty udało się przeciąć. Po ok. 10 minutach dziecko zostało uratowane, za pomocą specjalnego podnośnika jeden ze strażaków sprowadził je na ziemię. Chłopiec nie doznał żadnych fizycznych obrażeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Ruszyły kontrole z PIP, zapukać mogą i do ciebie. Najwyższa kara wynosi aż 30 tys. zł

Niestety nie każda historia z udziałem dziecka i okna w rolach głównych kończy się tak szczęśliwie. W ciągu ostatnich miesięcy w naszym kraju kilkukrotnie dochodziło do tragicznych, zakończonych śmiercią upadków najmłodszych z dużej wysokości. Zupełnie niezdające sobie sprawy z zagrożenia, wiedzione ciekawością maluchy chętnie wspinają się na parapet. Po takiej gimnastyce od tragedii dzielą je już tylko momenty. Czasem uratować je może tylko czujność i wyobraźnia dorosłych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała Polska łączy się w bólu, potwierdziły się najgorsze wizje. Zidentyfikowano zwłoki, do końca mieli nadzieję
  2. Wielka ewakuacja w dużym polskim mieście. Życie mieszkańców zagrożone. Straszne
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Amanda poszła z maleńką córką do sklepu. W kolejce usłyszała, jak nieznajoma każe dziewczynce pożegnać się z mamą

Następny artykuł