Dziecko: fatalny błąd lekarzy
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 9 Stycznia 2020

Podczas badania wykryto u dziecka wrodzoną wadę serca. Lekarze popełnili fatalny błąd

Dziecko w ciągu zaledwie 9 miesięcy musi się z zaledwie kilku komórek w cały organizm. Jest to niezwykle skomplikowany proces, w którym niestety nie zawsze idzie wszystko zgodnie z planem. W tym wypadku kobieta stanęła przed niezwykle trudnym wyborem, jednak fatalny błąd lekarzy przekreślił wszystko.

Pewna kobieta, która chce pozostać anonimowa, spodziewała się narodzin bliźniąt. Niestety podczas rutynowego badania lekarz odkrył, że jedno dziecko ma wrodzoną wadę serca, która nie daje mu dużych szans na przeżycie. Nie był to jednak koniec złych informacji, ponieważ chory malec zagrażał drugiemu dziecku, przez co ich mama stanęła przed najtrudniejszym wyborem w swoim życiu.

Lekarze po potwierdzeniu diagnozy stwierdzili, że malec ma bardzo małe szanse na przeżycie samej ciąży, a nawet jeżeli mu się to uda, to i tak będą go czekać niezwykle niebezpieczne operacje. Australijka mieszkająca w stanie Victoria musiała podjąć decyzję, czy ryzykować życie zdrowego dziecka i donosić ciąże mając nadzieję na cud, czy też usunąć chore maleństwo.

Dziecko zginęło przez fatalny błąd lekarzy

Kobieta w końcu zdecydowała się na przeprowadzenie aborcji i usunięcie chorego dziecka. Australijka podkreśla, że lekarze zapewniali ją, że wszystko przebiega zgodnie z procedurami i upewniali się trzy razy, czy aby na pewno zdrowemu dziecku nic nie zagraża. Niestety mimo zapewnień doszło do fatalnego w skutkach błędu, ponieważ lek, który miał spowodować śmierć dziecka, został podany temu bez wady serca.

- Poszłam do szpitala z dwójką dzieci, a teraz nie ma żadnego. Sam ból usunięcia chorego dziecka był niewyobrażalny. Szpital powiedział, że postępował zgodnie z procedurami. Zapewniali, że sprawdzali trzy razy, więc jak doszło do błędu? - mówi zrozpaczona matka.

Lekarze natychmiast rozpoczęli cesarskie cięcie, aby uratować malca, ale było już za późno. Co więcej, dziecko, u którego stwierdzono wadę serca, również nie przeżyło tego zabiegu. Jak podaje portal popularne.pl, pierwszą gazetą, która przedstawiła tę tragedię, był The Herald Sun. Głos w tej sprawie zabrała również rzecznika szpitala.

- Królewski Szpital dla Kobiet potwierdza niepokojący wypadek kliniczny. To straszna tragedia, a przedstawicielom jest bardzo przykro z powodu straty poniesionej przez pacjentkę i jej rodzinę - stwierdziła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedno zdjęcie uratowało jej życie. Przez pewien szczegół dowiedziała się, że ma raka
  2. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  3. Z ostatniej chwili: Justin Bieber jest nieuleczalnie chory
  4. Objawy raka gardła. Łatwo je pomylić ze zwykłym przeziębieniem
  5. Wczesne objawy nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Pokonały ich choroby, które mogą zagrażać każdemu. Najwięksi aktorzy "M jak miłość", który przegrali najważniejszą walkę o życie

Następny artykuł