Dziecko: wypadło z samochodu
pixabay_MabelAmber
Autor Damian Witoń - 10 Czerwca 2020

Wystarczyła chwila nieuwagi. Dziecko wypadło z jadącego samochodu

Dziecko wypadło z jadącego auta. Sprawą zajęła się policja. Przyczyny wypadku nie zostały jeszcze dokładnie ustalone. Ojciec chłopca twierdzi, że ten samemu wyślizgnął się z fotelika.

Dziecko jest istotą, która wymaga stałej opieki ze strony dorosłego. Z ogromną ciekawością eksploruje otaczający je świat, który jednak potrafi być dla niego niebezpieczny. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęścia. Kamera umieszczona na jednym ze śląskich osiedli uchwyciła przerażające sceny. Mały chłopczyk wypadł z jadącego samochodu.

Wielka tragedia na morzu. Nie żyje 20 osób, Straż Przybrzeżna szuka kolejnychWielka tragedia na morzu. Nie żyje 20 osób, Straż Przybrzeżna szuka kolejnychCzytaj dalej

Dziecko wypadło z jadącego auta. Zdarzenie uchwyciła kamera

W mediach społecznościowych pojawiło się przerażające nagranie, na którym zobaczyć można, jak mały chłopiec wypada przez drzwi pędzącego auta. Po chwili cudem unika potrącenia przez pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka. Wideo szybko dostało się w ręce policji, która postanowiła zająć się sprawą.


O pomoc poproszono dzielnicowego, który pomógł ustalić, do kogo należy czarny pojazd z nagrania. Okazało się, że właścicielem jest 30-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Odszukanie mężczyzny było szczególnie ważne, ponieważ funkcjonariusze chcieli sprawdzić, w jakim stanie jest dziecko.


Na szczęście chłopiec nie odniósł poważniejszych obrażeń. Mimo tego policja zbiera dane, które zostaną przekazane do prokuratury. Ta zdecyduje, czy zostanie wszczęte postępowanie wobec ojca, który najprawdopodobniej zostanie oskarżony o bezpośrednie narażenie życia i zdrowia syna. Mężczyzna tłumaczy, że podczas jazdy dziecko było zapięte w foteliku, ale musiało się z niego wyślizgnąć i samemu otworzyć drzwi.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

2. Supernowoczesna Biedronka w Gdyni. Nowa placówka z zadziwiającymi technologiami [ZDJĘCIA]


Wydarzenia ze Śląska dowodzą, że podczas podróżowania z małymi dziećmi, należy zachować szczególną ostrożność. Bardzo łatwo o tragedie, dlatego warto kilka razy sprawdzić, czy zostały zachowane wszelkie reguły bezpieczeństwa. Bardzo istotne jest odpowiednie dobranie fotelika dla naszej pociechy, a także zablokowanie tylnych drzwi i okien w samochodzie.


Małe dziecko nie ma jeszcze świadomości konsekwencji wypadnięcia z auta przy dużej prędkości. Trudno więc winić je za brak rozwagi. I chociaż wypadek, który miał miejsce na Śląsku, zakończył się szczęśliwie, innym razem finał może być tragiczny, dlatego trzeba uważać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strzelanina w bloku na Mazowszu. Zginęły dwie osoby, jedna jest ciężko ranna
  2. Macie konto w PKO BP, czy Santanderze? Banki wydają ostrzeżenia, pieniądze znikają z kont a oszuści są coraz bardziej przebiegli
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Radosław Majdan został ojcem. Z samego rana doczekaliśmy się radosnej nowiny, gratulujemy

Następny artykuł