dziecko urodziło się z blizną
unsplash_Aditya Romansa
Autor - 11 Lutego 2020

Kiedy zobaczyła swoje dziecko odebrało jej mowę. Lekarze popełnili poważny błąd podczas cesarskiego cięcia

Dziecko w wyniku cesarskiego cięcia ma przeciętą twarz. Jego mama początkowo nie mogła uwierzyć w to, co się stało. Sytuację dodatkowo komplikowali lekarze, którzy nie chcieli przyznać się do błędu. Okazało się, że podczas zabiegu przecięli skórę dziecka skalpelem.

Dziecko wywołało szok u swojej mamy. Gdy zobaczyła je po porodzie, nie potrafiła zrozumieć, skąd na twarzy jej córeczki pojawila się rana. Jak podaje portal parenting.pl, Rosjanka Daria Kadocznikowa urodziła swoją pierwszą córkę w szpitalu w Kysztymiu w obwodzie czelabińskim.

Lekarze wykonali u niej cesarskie cięcie, w wyniku którego doszło do przecięcia skóry dziecka skalpelem. Błąd lekarzy spowodował pojawienie się rany na twarzy dziewczynki. Na szczęście według specjalistów blizna niebawem się zagoi.

Popularne badanie wykonywane w domu. Wiele osób popełnia przy nim błądPopularne badanie wykonywane w domu. Wiele osób popełnia przy nim błądCzytaj dalej

Dziecko urodziło się z przeciętą twarzą. Winę za zdarzenie ponoszą lekarze

Daria Kadocznikowa po wybudzeniu z narkozy zobaczyła dużą ranę na policzku jej córeczki. Kobieta od razu zaczęła pytać o to, co się stało, jednak lekarze ją ignorowali. Młoda mama nie ustępowała i lekarze w końcu przyznali, że podczas operacji przypadkowo doszło do przecięcia skóry malucha. Nie stało się to jednak od razu. Pracownicy szpitala próbowali początkowo przerzucić odpowiedzialność na pacjentkę.

Dopiero gdy sytuacja wywołała zamieszanie w rosyjskich mediach, lekarze zmienili zdanie. Nagłośnienie sprawy doprowadziło do tego, że specjaliści przyznali się do błędu popełnionego w czasie wykonywania cesarskiego cięcia. Lekarze przeprosili całą rodzinę za to, co się stało, zapewniając, że rana wkrótce zagoi się na dobre, a dziecko nie będzie miało po niej blizny na twarzy.
Warto wiedzieć, iż takie przypadki czasami zdarzają się podczas wykonywania cesarek. Jak przyznaje Ginekolog dr Jerzy Zwoliński, podczas wykonywania zabiegów cesarskiego cięcia istnieje niewielkie ryzyko nacięcia skóry dziecka.

- Zawsze jest to traktowane jak powikłanie i najczęściej jest spowodowane nietypową sytuacją, np. pilnym wykonywaniem cięcia cesarskiego lub nietypowymi warunkami anatomicznymi. Operator podczas cięcia cesarskiego zawsze stara się przeciwdziałać takiemu zdarzeniu, jednak nie zawsze jest to możliwe. Nie jest to zdarzenie częste, ale można się z nim spotkać podczas pracy na bloku porodowym – przyznaje w rozmowie z portalem edziecko.pl.

Ginekolog podobnie jak rosyjscy medycy zapewnia, że tego typu rany najczęściej goją się dość szybko, a dziecko dorasta bez blizn.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PILNE: Największa gwiazda TVP wylądowała w szpitalu. Fani są załamani
  2. Elżbieta Jaworowicz ma sporo za uszami. Sprawą zajęła się Rada Etyki Mediów
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Polacy masowo piją ją każdego dnia. Jest trucizną, która dewastuje nasz organizm

Następny artykuł