dziecko_wielkie
fot. pixabay.com
Autor Damian Witoń - 14 Lutego 2020

Na Ukrainie urodziło się wyjątkowe dziecko. Jego rozmiary zaskakują

Dziecko niezwykłych rozmiarów przyszło na świat w jednym z ukraińskich szpitali. Jego wielkość była zaskoczeniem nawet dla personelu szpitala, który nie spotyka się z takimi przypadkami zbyt często.

Dziecko, które przyszło na świat w jednym z ukraińskich szpitali, z pewnością zostanie zapamiętane na dłużej przez personel placówki. Wszystko za sprawą jego nietypowych rozmiarów. To właśnie im dziewczynka zasłużyła sobie na miano, którym określili ją lekarze. Poznajcie “Katarzynę Wielką”.

Tragedia w szpitalu. Chory zaatakował innego pacjentaTragedia w szpitalu. Chory zaatakował innego pacjentaCzytaj dalej

Dziecko, które zaskoczyło niemal wszystkich


W ukraińskim szpitalu znajdującym się w mieście Żytomierz na świat przyszła dziewczynka o nietypowych rozmiarach. W chwili urodzenia ważyła 5,26 kg i mierzyła 60 cm. Osiągnięciem podobnych rozmiarów może pochwalić się zaledwie 1 procent noworodków. Jak informuje portal zdrowie.wprost.pl, mamą dziewczynki jest 38-letnia Olga Karelina, która urodziła wcześniej już dwójkę dzieci, jednak były one dwukrotnie mniejsze. Wielkość dziecka zaskoczyła nawet personel medyczny szpitala, który nadał jej przydomek “Katarzyna Wielka”.

Na temat wyjątkowego noworodka wypowiedziała się ordynatorka oddziału położniczego Maryna Tyszczenko.

-Waga dziecka uzależniona jest od wielu czynników, przede wszystkim od genów. Jeśli w rodzinie były duże dzieci, w przyszłości też będą się rodzić duże - informuje Pani doktor

Z wypowiedzi Maryny wynika, że istnieje pewne prawdopodobieństwo, iż Olga ponownie urodzi dziecko o imponujących rozmiarach. jeśli zdecyduje się powiększyć rodzinę.

Zdarza się jednak, że na świat przychodzą jeszcze większe dzieci. Warto w tym miejscu wspomnieć, chociażby o chłopcu, który urodził się w Szczecinie we wrześniu 2007 roku. W chwili narodził jego waga wynosiła imponujące 7kg 130 g, a długość ciała 66 cm. Tym wynikom nadal jednak daleko do rekordu świata, który należy do noworodka urodzonego w Australii. “Maluszek” zaraz po przyjściu na świat ważył zawrotne 18 kilogramów, co odpowiada przeciętnej masie ciała rocznego dziecka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Fiskus zrobił podatnikom "prezent". Nie wiemy czy się śmiać czy płakać
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. W nosie swojego syna zauważyła dziwne, czarne plamki. Kiedy poznała prawdę, była przerażona

Następny artykuł