Dziecko czekało w nagrzanym samochodzie na rodziców. Gdyby nie policja, sytuacja mogła skończyć się tragicznie
unsplash.com/Haidan
Autor - 14 Czerwca 2020

Rodzice zostawili dziecko samo w rozgrzanym samochodzie. Cudem udało się uniknąć tragedii

Dziecko pozostawione w nagrzanym samochodzie mogło skończyć tragicznie. 4-letnia dziewczynka siedziała w zamkniętym pojeździe, czekając, aż jej rodzice wrócą z zakupów. Gdyby nie policjanci, którzy zainteresowali się dzieckiem, sytuacja mogła przybrać dramatyczny obrót.

Dziecko pozostawione w samochodzie bez opieki narażone jest na ogromny strach i niepewność. Gdy dziecko orientuje się, że w pobliżu nie ma jego mamy lub taty, może nabawić się długotrwałej traumy. Niebezpieczeństwo jest znacznie większe, jeśli na zewnątrz panuje upał i samochód błyskawicznie się nagrzewa.

Mimo nagłaśniania wypadków i corocznych apeli policji o rozwagę podczas przewożenia dzieci samochodem, wielu rodziców nadal podchodzi do sprawy lekkomyślnie. Choć zagrożenia są im doskonale znane, wciąż dochodzi do tragedii. Nie wiadomo, czy nie doszłoby do kolejnej z nich, gdyby nie interwencja policji w Ełku.

Pij wodę każdego ranka zaraz po przebudzeniu. Efekty będą widoczne już po 10 dniachPij wodę każdego ranka zaraz po przebudzeniu. Efekty będą widoczne już po 10 dniachCzytaj dalej

Dziecko czekało w nagrzanym samochodzie na rodziców. Gdyby nie policja, sytuacja mogła skończyć się tragicznie

Każdego lata w mediach pojawiają się kolejne doniesienia o tragediach z udziałem dzieci i nieodpowiedzialnych rodziców, którzy wskutek lekkomyślności narażają je na utratę życia. Pozostawiając je same w zamkniętym samochodzie, tłumaczą, że wyszli tylko na chwilę. Mimo ostrzeżeń specjalistów wielu rodziców nie rozumie, że samochód nagrzewa się w błyskawicznym tempie, co może prowadzić do tragedii.

Rodzice, którzy zostawili dziewczynkę samą, po czym poszli na zakupy, odpowiedzą za swoją lekkomyślność. Gdy 4-latka czekała na rodziców, w pojeździe zrobiło się prawie 40 stopni Celsjusza. Nie wiadomo, jak skończyłaby się ta sytuacja, gdyby nie interwencja przechodzących obok policjantów.

Jak podaje portal popularne.pl, do zdarzenia doszło w czwartek, na jednym z parkingów w centrum Ełku. Tego dnia pewne policyjne małżeństwo, które nie pełniło wówczas służby, przechodziło obok samochodu. Pojazd stał w pełnym słońcu, a w środku ku zdumieniu funkcjonariuszy siedziała mała, półprzytomna dziewczynka. Jej głowa zwisała na klatkę piersiową.

Nie wiadomo było, czy dziecko zasłabło, czy tylko śpi. Policjanci zauważyli jednak, że 4-latka jest spocona i nie reaguje na pukanie w okno, ani krzyki. Funkcjonariusze postanowili zatem działać i wybili szybę. Gdy wyciągnęli 4-latkę na zewnątrz okazało się, że temperatura w środku sięgała niemal 40 stopni Celsjusza.

- Nie wiadomo było, jak długo dziecko jest zamknięte w samochodzie, było jednak widać, że jest spocone. Dlatego policjanci podjęli decyzję o wybiciu szyby i zawiadomieniu służb - przekazała rzecznik prasowa policji.

Gdyby nie interwencja policjantów, sytuacja mogłaby się skończyć tragicznie. Dziewczynka otworzyła oczy, dopiero gdy funkcjonariusze wyciągnęli fotelik z pojazdu. Choć 4-latka była mocno spragniona i rozgrzana, jej stan prawdopodobnie dzięki szybkiej interwencji policjantów nie wymagał hospitalizacji. Rodzice dziewczynki, którzy wrócili z pobliskiego sklepu, byli zaskoczeni zamieszaniem wokół ich samochodu.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2. Wypłata gotówki już nie wszędzie taka prosta. Weszły kolejne ograniczeniai

- Po kilku minutach na parking przyszli rodzice 4-latki. Okazało się, że byli razem na zakupach w pobliskim sklepie. Byli zaskoczeni reakcją przechodniów. Przyznali, że nie mieli świadomości, że auto zostawione na słońcu może tak szybko się nagrzać w środku - poinformowała Kulikowska de Nałęcz.

Rzeczniczka poinformowała, że ełcka policja zbada sprawę i sprawdzi, czy doszło do bezpośredniego narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Gdyby rodzicom dziewczynki udowodniono winę, mogłoby im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda w trasie. Auto SOP uderzyło w pojazd z rodziną z dziećmi
  2. Andrzej Duda odwiedził gwiazdy programu "Rolnik szuka żony". Co tam się wydarzyło?
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Marcin Gortat wyjawił swoje plany na oczach całej Polski. W TVN powiedział co będzie robił na emeryturze

Następny artykuł