Dziecko wyrzucone na śmietnik
unsplash.com/Kelly Sikkema
Autor Barbara Bujar - 14 Sierpnia 2020

Rodzice wyrzucili noworodka na śmietnik. Tłumaczenie ojca woła o pomstę do nieba

Dziecko zostało wyrzucone na śmietnik przez własnych rodziców. Małą dziewczynkę znalazł pracownik miejski, który na co dzień dba o oczyszczanie miasta. Matkę i ojca noworodka zatrzymała policja. Oboje tłumaczyli, że córka ich rozczarowała, a w dodatku nie było ich stać na jej utrzymanie. To niestety nie pierwsza taka sytuacja w Chinach. Dzieci często porzuca się ze względu na ich płeć.

Dziecko to wielki dar od losu, który przez większość rodziców oczekiwany jest z dużą niecierpliwością. Nieważna jest dla nich płeć, a jedyną rzeczą, której pragną, staje się to, by urodziło sie ono zdrowe. Niestety, to czasem nie wystarcza. Jak donosi portal popularne.pl, w Chinach zazwyczaj wyczekuje się narodzin chłopca. Gdy na świat przychodzi dziewczynka, rodzice podejmują decyzję o usunięciu jej ze swojego życia. Dokładnie tak stało się w przypadku młodego małżeństwa z miasta Dongguan w prowincji Guangong, które porzuciło swoją córkę na śmietniku.

Wykryli u niej COVID-19. Poruszające świadectwo zakażonej lekarkiWykryli u niej COVID-19. Poruszające świadectwo zakażonej lekarkiCzytaj dalej

Dziecko wyrzucone na śmietnik. Zatrzymani rodzice nie widzą nic złego w swoim zachowaniu

W Chinach ciągle uważa się, że dzieci płci męskiej stnowią dużo większą wartość od tych płci żeńskiej. Dziewczynek pozbywa się więc bardzo często nawet jeszcze przed ich urodzeniem. Z opublikowanych informacji wynika, że w azjatyckim kraju rocznie dochodzi do około 9 milinów aborcji. Prowadzi to do dramatu demograficznego i sytuacji, w której na 100 kobiet przypada 119 mężczyzn.

Aborcja jest jednym z wyborów, którego dokonują Chińczycy. Oprócz tego dzieci często pozbywa się, wyrzucając je na śmietnik i pozostawiając w samotności. Co roku dochodzi tam do około 100 tysięcy takich przypadków. Zazwyczaj dotyczą one noworodków, przeważnie płci żeńskiej. Dziewczynka z miasta Dongguan miała dużo szczęścia. Dzięki szybkiej reakcji pracownika miejskiego udało się jej przeżyć.

Mała dziewczynka urodziła się jako trzecie dziecko swoich młodych rodziców. Wcześniej para powitała na świecie już dwie córki. Z uwagi na to, że ojciec pragnął chłopca, rozczarowała go płeć nowonarodzonej pociechy. Wraz z żoną podjęli więc brutalną decyzję i postanowili ją porzucić. 21-latka i 24-latek zostawili córkę na śmietniku i jak gdyby nigdy nic wrócili do domu.

Dziecko miało dużo szczęścia. Odnalazł je pracownik służb miejskich, który zajmował się oczyszczaniem ulic. Po dokonaniu szokującego odkrycia od razu poinformował o nim policję. Dziewczynka trafiła do szpitala, a jej rodzice zostali zatrzymani. Żadne z nich nie czuło się winne, a ich tłumaczenia były straszne.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Waloryzacja emerytur 2021 z nową prognozą. Znamy już wstępną stopę podwyżek, wielu się ucieszy

21-latka i 24-latek zeznali przed policją, że nie było ich stać na utrzymanie dziecka. Dodatkowym powodem, który skłonił ich do jego porzucenia, była płeć. Szczególnie ważne było to dla ojca. Jak informuje portal, marzenie mężczyzny o posiadaniu syna legło w gruzach, dlatego nie miał zamiaru wychowywać kolejnej córki. Za ten brutalny czyn para trafi przed sąd. Obojgu grozi do pięciu lat więzienia.

Los dziewczynki trafił w ręce pracowników ośrodka adopcyjnego. Po pobycie w szpitalu i przejściu wszystkich niezbędnych badań dziewczynka trafiła tam i oczekuje na nową, kochającą rodzinę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebawem zapadnie kluczowa decyzja dla wielu rodzin. Rząd zapowiedział nowe wytyczne
  2. Mocne słowa aktorki znanej z M jak miłość o sytuacji w Polsce. W TVP zrobi się gorąco
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł