dziecko ukąszone przez węża
fot. https://pixabay.com/ skeeze
Autor Natalia Niewczas - 15 Lipca 2020

3-letnie dziecko zostało ugryzione przez jadowitego węża. Chłopiec został sparaliżowany

Dziecko, zwłaszcza jeśli jest jeszcze małe, wymaga niekiedy stałego nadzoru dorosłych. Nasze pociechy są z natury ciekawskie, chętnie zaglądają pod każdy znaleziony na łące kamyk, podnoszą porzucone przy drodze przedmioty i ochoczo wspinają się na wysokie drzewa. Potrzeba odkrywania świata na własny rachunek wiąże się z potencjalnym ryzykiem nieszczęśliwego wypadku lub tragedii. Tak właśnie stało się w przypadku małego chłopca z Wielkiej Brytanii. Chwila nieuwagi zmieniła spokojny dzień w początek trudnej drogi powrotu do zdrowia.

Dziecko, mimo opieki rodziców, podczas zwykłej zabawy w parku zostało ukąszone przez jadowitego węża. Rodzinny piknik zmienił się w prawdziwą tragedię. Jadowity gad doprowadził do sparaliżowania ciała chłopca. Teraz z powodu niefortunnego spotkania z wężem, dziecko przebywa w szpitalu.

Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje 35-letnia lekarkaTragiczne informacje obiegły media. Nie żyje 35-letnia lekarkaCzytaj dalej

Małe dziecko ucierpiało podczas zabawy w parku

Park, w którym dziecko natknęło się na jadowitego węża to Lightwater Country Park w Surrey. Poszkodowany trzyletni Lewis wesoło spędzał czas z rodziną, hasając wśród wysokich traw. Rodzinną sielankę przerwał atak jadowitej żmii, na którą Lewis niechcący się natknął.

Gad zaatakował błyskawicznie i ukąsił chłopca. Gdy zaskoczony trzylatek zaczął krzyczeć, przebywający w parku z dzieckiem ojciec pospieszył synkowi na ratunek. Jak podaje portal tvp.info.pl, mężczyzna szybko rozpoznał ślad po ukąszeniu pozostawiony przez węża na nodze chłopca. Kończyna zsiniała i spuchła. Ojciec Lewisa natychmiast zabrał poszkodowanego trzylatka do szpitala.

Na miejscu lekarze podali dziecku antytoksynę i środki przeciwbólowe. Mimo błyskawicznej reakcji ojca i natychmiastowego wdrożenia odpowiedniego leczenia nie wiadomo, jak długo chłopiec pozostanie w placówce medycznej. Jego stan wciąż zagraża zdrowiu - chłopiec cierpi z powodu dużych obrzęków ciała i jest sparaliżowany. Zagadką pozostaje także to, dlaczego jadowity wąż zdecydował się na atak.

Dzisiaj grzeje: 1. Matka włożyła swoje dziecko do pieca. Chwilę później poszła z chłopakiem bawić się na wesele

2. Kontrole w polskich domach, do ciebie też mogą zapukać i nałożyć prawie 700 zł kary. Bezpieczne tylko kilka grup

Jad niektórych gatunków węży może siać w ludzkim krwiobiegu spustoszenie, a także prowadzić do zaburzenia prawidłowej pracy układu nerwowego. W Polsce stwarzającym realne zagrożenie gadem jest jadowita żmija zygzakowata. W przypadku ukąszenia przez węża należy bezzwłocznie wezwać służby ratunkowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna wpadka po wyborach. Wygrali konkurs na wóz strażacki, nie mają straży
  2. Kinga Rusin żegna kolegę z DDTVN. "Takich zdjęć już nie będzie";
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu

Następny artykuł