Dziecko chorowało na siatkówczaka
pixabay.com/Free-Photos
Autor Barbara Bujar - 15 Października 2020

Trafiła do szpitala dzięki czujności internautów. Jak okazało się na miejscu, dziewczynka jest poważnie chora

Matka opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie swojego dziecka. Zrobiła to, ponieważ zaniepokoiła ją dziwna plamka, która pojawiła się na jego oku. Internauci od razu posłużyli jej radą. Zasugerowali, że w organizmie dziewczynki mógł powstać nowotwór. Kobieta natychmiast udała się z córeczką do lekarza. Gdy usłyszała diagnozę, była przerażona.

Historia dziecka, którą opisał portal o2.pl, zwraca uwagę na siłę internetu. To właśnie dzięki niemu, a przede wszystkim szybkiej reakcji użytkowników mediów społecznościowych lekarze mogli zdiagnozować chorobę, która zaatakowała organizm małej Amerykanki. Objawem podstępnego nowotworu okazała się nietypowa plamka na oku. W wielu przypadkach najłatwiej zaobserwować ją na zdjęciach.

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia wbija w fotel. Wkrótce Polska będzie jak nowe Włochy?Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia wbija w fotel. Wkrótce Polska będzie jak nowe Włochy?Czytaj dalej

Dzięki internautom trafiła pod opiekę lekarzy. Mała pacjentka cierpiała z powodu siatkówczaka obustronnego

Jak czytamy na portalu, historia dotyczy jednej z amerykańskich rodzin. Rozpoczęła się w dniu, kiedy Jasmine Martin postanowiła zrobić zdjęcie swojej córce. Na fotografii jej uwagę przyciągnął jednak tylko jeden element – nietypowe przebarwienie na oku, które wydawało się wręcz nienaturalne. Zaniepokojona kobieta nie wiedziała, co robić. W końcu zdecydowała się zapytać o radę internautów.

Jasmine opublikowała zdjęcie swojej córki w mediach społecznościowych. Na pierwszą odpowiedź nie musiała długo czekać. Zaraz za nią zaczęły pojawiać się kolejne. Wielu użytkowników radziło kobiecie szybką wizytę u lekarza. Użytkownicy podejrzewali bowiem, że w organizmie dziewczynki mógł rozwinąć się nowotwór. Młoda mama skorzystała z ich wskazówek i umówiła się z pediatrą. Ten jednak nie wykrył niczego niepokojącego.

Mimo wykluczenia choroby nowotworowej przez lekarza plama na oku dziecka nie dawała Jasmine spokoju. Kobieta postanowiła odbyć jeszcze jedną konsultację. Tym razem wysłała zdjęcie swojej córki do znajomego, który pracował w szpitalu. Ten potraktował sprawę bardzo dokładnie i postawił diagnozę. Okazało się, że dziewczynka cierpi na siatkówczaka obustronnego.

Jak informuje Poradnik Zdrowie, siatkówczak obustronny to najczęstszy nowotwór złośliwy, który rozwija się wewnątrz gałki oka u dzieci. Jego średnią w występowaniu u pacjentów poniżej 15. roku życia szacuje się na 1 na 15 tysięcy przypadków. Jednym z głównych i pierwszych objawów sugerujących o rozwoju choroby jest właśnie nietypowy biały odblask w oku. Najłatwiej zaobserwować go na zdjęciach.

Dzisiaj grzeje: 1.Lekarze biją na alarm. Podobne objawy zdradzają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
2.Banknot 10-złotowy może mieć znacznie większą wartość. Musi spełnić tylko jeden warunek
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Pacjenci mają dość, ujawnili bulwersującą praktykę lekarzy. Chodzi o teleporadyPacjenci mają dość, ujawnili bulwersującą praktykę lekarzy. Chodzi o teleporadyCzytaj dalej

Siatkówczak obustronny pojawia się w organizmie dziecka w postaci guza. Zazwyczaj jest on wrodzony. W takim przypadku lekarze podejmują się odpowiedniego leczenia, którym objęto także córkę Jasmine. Choć początkowo niebezpieczna narośl zaczęła maleć, ostatnio niepokojący ślad w oku dziewczynki znów zaczął się powiększać. Według Jasmine córka toczy bardzo trudną walkę, której nie jest jeszcze do końca świadoma.

Gdzie najłatwiej zarazić się koronawirusem? Eksperyment amerykańskich naukowców nie pozostawia złudzeńGdzie najłatwiej zarazić się koronawirusem? Eksperyment amerykańskich naukowców nie pozostawia złudzeńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła, dramatyczna decyzja Ryanair. Nie mieli wyboru, chodzi też o Polskę
  2. Potwierdzone: Roman Giertych zatrzymany przez CBA. Wzięli go z zaskoczenia
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Świetne wieści z Chin. Jest nadzieja dla Polski, specjaliści nie mają złudzeń

Następny artykuł