Dziecko na ulicy z wbitym nożem
pixabay.com/Mylene2401
Autor Barbara Bujar - 16 Września 2020

Noworodek porzucony na ulicy ledwo oddychał. W jego plecach tkwił nóż

Dziecko zostało znalezione przez przypadkowego mężczyznę. Stan dziewczynki był bardzo poważny. W jej klatce piersiowej znajdował się zardzewiały nóż, który skutecznie utrudniał jej oddychanie. Na małym ciele widoczne były też liczne rany cięte. Po otrzymaniu zawiadomienia na miejscu od razu pojawiły się służby ratunkowe i policja, która rozpoczęła poszukiwania matki noworodka. Ranna dziewczynka miała zaledwie dwa dni.

Dziecko jest największym darem dla swoich rodziców, którzy z niecierpliwością odliczają dni do jego narodzin. Pierwsze chwile spędzone w komplecie są dla nich wyjątkowo ważne. Niestety, wśród troskliwych i kochających opiekunów cały czas zdarzają się tacy, którzy nie zamierzają zajmować się nowonarodzonym człowiekiem. Część z nich, zamiast skorzystać z pomocy lub pozwolić swojemu dziecku na znalezienie miłości w innej rodzinie, pozbywa się go w najokrutniejszy sposób. We wrześniu świat kolejny raz usłyszał o noworodku porzuconym na ulicy. Tym razem sprawa wyglądała jeszcze gorzej.

Koronawirus atakuje nie tylko płuca. Niepokojące wyniki badańKoronawirus atakuje nie tylko płuca. Niepokojące wyniki badańCzytaj dalej

Dziecko znalezione na ulicy. W jego klatce piersiowej tkwił stary nóż

Jak donosi portal popularne.pl, do przerażającego zdarzenia doszło 7 września w Posadas w Argentynie, gdy 31-letni trener fitnessu postanowił wybrać się na wieczorny spacer. Podczas przechadzki po okolicy jego uwagę przyciągnął czarny worek, który znajdował się między mostami alei Chacabuco i Blas Parera. Choć początkowo mężczyzna myślał, że znajduje się w nim stara lalka, po chwili dokonał szokującego odkrycia. Na ulicy leżało dziecko.

Diego Sebastián Penayo od razu postanowił bliżej przyjrzeć się noworodkowi. Dziecko miało na sobie mnóstwo krwi, a w jego klatce piersiowej tkwił zardzewiały nóż. Na ciele znajdowało się także mnóstwo ran ciętych. 31-latek nie zwlekał z udzieleniem pomocy małej dziewczynce. Natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy i wezwał odpowiednie służby. Czasu nie było wiele, ranne maleństwo krwawiło i miało spore problemy z oddychaniem.

Niedługo później na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, a wraz z nią radiowóz policyjny. Ratownicy medyczni zajęli się dzieckiem i od razu przetransportowali je do pobliskiego szpitala. Stan dziewczynki był krytyczny. Lekarzom, którzy się nią zajęli, bardzo szybko udało się ją rozpoznać. Okazało się, że mała pacjentka przyszła na świat w tej samej klinice, a poród odbył się zaledwie dwa dni wcześniej. Dziewczynka, której później wbito nóż w okolice płuca, otrzymała imię Milagros.

W tym samym czasie funkcjonariusze policji rozpoczęli poszukiwania matki porzuconego dziecka. Dzięki informacjom uzyskanym od pracowników placówki medycznej udało się ja namierzyć. Okazało się, że w chwili porodu kobieta posłużyła się fałszywym dowodem osobistym, który wcześniej ukradła koleżance. Policjanci odkryli jednak jej prawdziwe dane. 28-letnia Rita C. została zatrzymana i usłyszała zarzut próby zabójstwa dziecka.

Dzisiaj grzeje: 1. Już jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osób
2.Rydzyk z ogromną dotacją jeszcze w tym roku. Dostanie 64,4 mln zł, już wiemy na co

Całe zdarzenie zakończyło się jednak szczęśliwie. Dzięki szybkiej reakcji Diego Sebastiána i natychmiastowej pomocy medyków stan małej Milagros z dnia na dzień ulegał poprawie. Dziewczynką zajęli się już pracownicy socjalni, którzy szukają dla niej nowego kochającego domu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Witold Pyrkosz zmarł 3 lata temu. Widok jego grobu wywołuje morze łez, niewiarygodne, gdzie się znajduje
  2. Gigantyczne kłęby dymu, kolejne zastępy straży w drodze. Pożar jest bezlitosny, mamy nagranie
  3. Niepokojące objawy u niemowlaka. Nie wolno ich bagatelizować
  4. Ile ofiar koronawirusa nie miało chorób współistniejących. Niepokojące dane
  5. Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularne
  6. Wyrzucane przez wszystkich skórki od banana zwalczają uciążliwości. Kobieta je stosuje i mówi o piorunujących efektach

Następny artykuł