dziecko przychodnia
fot. https://unsplash.com/ Aulia Azharuddin Ahmady
Autor Natalia Niewczas - 16 Października 2020

Lekarka odmówiła zbadania dziecka. Wszystko przez jego objawy

Nie było najmniejszych wątpliwości co do tego, że dziecko jest chore. Dziewczynkę męczył ból gardła, doświadczała trudności z przełykaniem, temperatura jej ciała była podwyższona. Podczas teleporady lekarz zalecił, by w razie pogorszenia stanu zdrowia, zgłosić się z dzieckiem do przychodni. Rodzice postanowili skorzystać z rady medyka. Jak twierdzą, na miejscu ich córka nie otrzymała jednak potrzebnej pomocy medycznej.

Już na początku października dziecko doświadczyło pierwszych objawów choroby. Ponieważ stan 9-letniej Julki się nie poprawiał, rodzice zabrali dziewczynkę do przychodni. Na miejsce przyjechał z nią jej ojciec, pan Piotr. Dyżurująca wówczas lekarka zaleciła suplementację witaminy C i syrop antywirusowy. Ojca dziecka zaniepokoiło to, że, jak wynika z jego relacji, pani doktor nie zbadała przedtem dziewczynki.

Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyTysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyCzytaj dalej

W trosce o dziecko rodzice kilkukrotnie wracali do przychodni

W nocy z piątku na sobotę stan zdrowia dziecka wyraźnie się pogorszył. Rodzice Julki, po pierwszej wizycie w przychodni w województwie świętokrzyskim, postanowili wybrać się tam po raz drugi. Sytuację relacjonuje matka dziewczynki, pani Kamila.

- Zapytałam, dlaczego dziecko nie zostało zbadane, ale nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Poprosiłam o to, a gdy spotkałam się z odmową, zażądałam zbadania dziecka. Lekarka kazała mi wyjść i zadzwonić do niej - opowiada mama Julki.

Z doniesień portalu parenting.pl wynika, że pani Kamila była jednak nieustępliwa, a dyżurująca wówczas lekarka ostatecznie wypisała skierowanie na oddział pediatryczny. W skierowaniu zawarła informację o podejrzeniu zakażenia COVID-19 u dziecka, dodała także krótki komentarz: “roszczeniowa matka”.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Usłyszał 130 zarzutów za nielegalny handel grami. Polakowi grozi gigantyczna kara
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Zmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyZmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyCzytaj dalej

Rodzice dziecka nie poddali się. Następnego dnia znów zgłosili się do przychodni, na dyżurze zastali jednak tę samą lekarkę, które ponownie odmówiła zbadania dziewczynki. W końcu trafili do innej placówki medycznej. Dopiero tam, jak twierdzą, dziecko otrzymało pomoc. Lekarz wypisał 9-latce antybiotyk, stan jej zdrowia szybko się po nim poprawił. Jak finalnie się okazało, pacjentka cierpiała z powodu opryszczkowego zapalenia jamy ustnej.

Pan Piotr i pani Kamila zapowiadają, że złożą do dyrekcji Powiatowego Szpitala w Skarżysku-Kamiennej stosowną skargę. O zaistniałej sytuacji chcą powiadomić również Ministerstwo Zdrowia.

Chłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cudChłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cudCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle był huk, 4 osoby nie żyją. TVP przekazało tragiczne wiadomości z zagranicy
  2. Biedronka, Lidl, Auchan i Kaufland wydały ważne komunikaty. Dotyczą nowych godzin otwarcia
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. "Królowe życia": Izabela Macudzińska spodziewa się nowego członka rodzin. Kobieta podzieliła się radosną informacją

Następny artykuł