dziecko
fot. https://unsplash.com/Nathan Dumlao
Autor Natalia Niewczas - 16 Października 2020

Chłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cud

Lekarz kilkukrotnie potwierdzał, że dziecko urodzi się zdrowe. Niestety medyk tym razem nie miał racji. Pod koniec ciąży okrutna prawda ujrzała światło dzienne; chłopiec miał przyjść na świat ze zdeformowaną twarzą. Specjaliści nie dawali mu szans na dożycie pierwszych urodzin.

Para chciała zadbać o swoje dziecko najlepiej, jak to możliwe. W związku z tym przyszła matka, Marlene Simao, regularnie odwiedzała lekarski gabinet. Kobieta korzystała z usług prywatnej kliniki. Lekarz, pod którego opieką pozostawała pacjentka, przy każdej wizycie zapewniał ją, że z dzieckiem wszystko w porządku. Rodzice na wszelki wypadek postanowili jednak zasięgnąć opinii innego medyka. Marlene była wówczas w szóstym miesiącu ciąży.

Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyTysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyCzytaj dalej

Przez długie miesiące nie mieli pojęcia, że ich dziecko nie rozwija się prawidłowo

Marlene Simao wierzyła, że jej dziecko urodzi się zdrowe, zapewniał ją o tym pracujący w prywatnej klinice lekarz. Mężczyzna regularnie badał pacjentkę i za każdym razem potwierdzał swoje optymistyczne prognozy. Ponieważ medyk nie posiadał jednak sprzętu do wykonania USG w trójwymiarze, przyszli rodzice postanowili udać się do innego gabinetu.

Według doniesień portalu fakt.pl to właśnie podczas wizyty u innego lekarza para dowiedziała się, że ich dziecko prawdopodobnie urodzi się ze zdeformowaną twarzą. Rodzice czym prędzej udali się do prowadzącego ciążę specjalisty z prywatnej kliniki; mężczyzna wykluczył podobny scenariusz. Sądził, że na zniekształcenie obrazu w badaniu USG wpłynęło ułożenie dziecka w ciele ciężarnej. Jego zdaniem chłopiec po prostu przyłożył twarz do brzucha kobiety.

Niestety lekarz nie miał racji. Poród nastąpił 7 października 2019 roku, chłopiec urodził się bez oczu, nosa i części czaszki. Rodzice usłyszeli, że ich dziecko nie przeżyje nawet kilku następnych godzin. I tym razem doszło jednak do pomyłki.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Sąsiedzi usłyszeli przerażający huk. Nie żyje jedna osoba, kolejne trafiły do szpitalaSąsiedzi usłyszeli przerażający huk. Nie żyje jedna osoba, kolejne trafiły do szpitalaCzytaj dalej

Choć nikt nie dawał dziecku szans na przeżycie, mały Rodrigo właśnie świętował pierwsze urodziny. Rodzice uczcili ten szczególny dzień małym przyjęciem i mszą świętą. Rodzina cieszy się każdą chwilą spędzoną razem.

Rodzice dziecka podali pracującego w prywatnej klinice lekarza do sądu. Jak wynika z doniesień portugalskich mediów, choć sprawa nie została oficjalnie rozstrzygnięta, prawa medyka do wykonywania zawodu zostały na pewien czas zawieszone.

Zmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyZmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
  2. Pouczyć za brak maseczki mogą, ale mandatu już nie powinieneś od nich otrzymać. Jest kruczek prawny
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Zostawisz znacznie więcej pieniędzy w kieszeni. Świetna wiadomość dla klientów dwóch wielkich banków

Następny artykuł