4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba

Dziecko straciło oboje rodziców
pixabay.com/MadalinCalita
Autor Barbara Bujar18.11.2020

Śmierć rodziców to ogromny cios dla każdego dziecka. Raiden Gonzalez musiał zmierzyć się z nim już w wieku czterech lat. Jego ojciec zmarł w czerwcu, a matka odeszła w październiku. Oboje byli zakażeni koronawirusem. Zrozpaczony chłopiec trafił pod opiekę babci. Codziennie dziękuje jej, że się nim zajęła.

O śmierci rodziców czteroletniego dziecka informuje Fakt 24. Jak podaje, chłopiec o imieniu Raiden mieszkał razem z mamą i tatą w San Antonio w Teksasie. W ciągu kilku miesięcy jego świat się zawalił. Dwie najbliższe mu osoby pokonał koronawirus. Pierwszy odszedł ojciec.

Lekarze dawali mu 5 procent szans na przeżycie. Gdy zobaczyli, czego dokonał niedługo później, odjęło im mowęLekarze dawali mu 5 procent szans na przeżycie. Gdy zobaczyli, czego dokonał niedługo później, odjęło im mowęCzytaj dalej

Dziecko pożegnało oboje rodziców. „Powiedział mi, że chce, aby jego mama wróciła”

Ojciec małego Raidena Gonzaleza miał zaledwie 33 lata i był kierowcą ciężarówki. O chorobie dowiedział się w czerwcu. To właśnie wtedy testy potwierdziły u niego obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Mężczyzna zmarł trzy tygodnie po diagnozie.

Pogrążona w żałobie rodzina starała się żyć dalej. Wszyscy dbali przede wszystkim o to, by trzyletni wówczas Raiden szybko poradził sobie ze stratą ojca. Nikt nie przypuszczał, że za kilka miesięcy będzie musiał także pożegnać się ze swoją mamą. 29-letnia Mariah zachorowała w październiku.

Zaczęło się od złego samopoczucia. Pierwsze objawy COVID-19 pojawiły się u kobiety 5 października. Niestety, nic nie można było zrobić. Mama Raidena zmarła jeszcze tego samego dnia. O zakażeniu rodzina dowiedziała się dopiero po jej śmierci, kiedy do babci czterolatka zadzwonił telefon ze szpitala.

Wiadomość o śmierci matki pogłębiła smutek, który gościł w sercu Raidena od chwili, w której zmarł jego ojciec. Chłopcem zaopiekowała się babcia. W rozmowie z NBC News przyznała, że jej wnuk bardzo cierpi i codziennie tęskni za rodzicami.

- Dziś rano znowu powiedział mi, że chce, aby jego mama wróciła – powiedziała Rozie Salinas.

Choć dla kobiety śmierć córki i zięcia jest równie ogromnym ciosem, stara się być silna dla Raidena. Tłumaczy mu, że jego rodzice są teraz aniołami, które zawsze będą go chronić. Planuje też zorganizować wnukowi wymarzoną imprezę urodzinową. Będą konie, samochody i strażacy. Rozie zapewni, że frekwencja będzie ogromna.

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy odkryli dlaczego jedni umierają na COVID-19, a inni nie. Opublikowano przełomowe badania
2.Przyjaciel Świerzyńskiego przerwał ciszę. Ujawnił całą prawdę, którą wszyscy mieli przemilczeć
3.Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

Przez popularny nawyk wylądował na stole operacyjnym. Przez lata nie wiedział, co mu dolegaPrzez popularny nawyk wylądował na stole operacyjnym. Przez lata nie wiedział, co mu dolegaCzytaj dalej

Czterolatek jest dla swojej babci siłą, która każdego dnia pozwala jej iść naprzód. Dzięki niemu kobieta wie, że da sobie ze wszystkim radę. Raiden myśli podobnie.

- To on mnie podtrzymuje przy życiu, delikatnie i nieustannie przypomina mi, jak bardzo mnie kocha. Zawsze mi dziękuje, że się nim zaopiekowałam. Muszę myśleć przede wszystkim o nim – dodała kobieta.

Resort zdrowia przyspiesza dostawę remdesiviru. Chodzi o 18 tysięcy dawekResort zdrowia przyspiesza dostawę remdesiviru. Chodzi o 18 tysięcy dawekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie skandalicznej ceremonii obiegło cały świat. Nie mieści się w głowie. W ich egzotycznej kulturze to norma
  2. Największe kosmiczne zderzenie w historii naszej galaktyki. Odkrycie wprawiło astronomów w osłupienie
  3. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport o zakażeniach. Najgorsza sytuacja w trzech województwach
  4. Porównano obie szczepionki na koronawirusa. Mają wykazywać wysoką skuteczność
  5. Do sieci trafiła oferta pracy dla ratownika medycznego. Kwota wywołała prawdziwą burzę
  6. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było
  7. Salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną zamknięte? Najnowsze wiadomości, dla wielu zamknięcie oznaczałoby bankructwo

Następny artykuł