dziecko chore na COVID-19
fot. https://unsplash.com/ Volodymyr Hryshchenko
Autor Natalia Niewczas - 18 Sierpnia 2020

Według lekarzy może być pierwszą ofiarą COVID-19-Kawasaki. Nie żyje 11-letnia dziewczynka

Dziecko nie doczekało następnych urodzin - wieść o tragedii szybko obiegła internet. Emocje podsyca fakt, iż badania laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa w ciele dziewczynki. Do zgonu mogły przyczynić się wynikające z COVID-19 powikłania.

Dziecko być może wkrótce zostanie ogłoszone pierwszą ofiarą COVID-19-Kawasaki. Na tragiczny koniec historii życia tej dziewczynki złożyło się wiele czynników - jednym z nich może być koronawirus. Specjaliści nadal nie mają pewności, co ostatecznie zdecydowało o śmierci 11-latki.

Niespodziewana dymisja w Ministerstwie Zdrowia. Odchodzi jeden z czołowych politykówNiespodziewana dymisja w Ministerstwie Zdrowia. Odchodzi jeden z czołowych politykówCzytaj dalej

Dziecko zmarło w wyniku powikłań

Choć dziecko nie doświadczyło wcześniej żadnych problemów zdrowotnych, życie tej 11-latki z Hiszpanii zakończyło się niespodziewanie szybko w środę 5 sierpnia. Dziewczynka wymagała udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej z powodu zagrażającego życiu stanu zwanego “ostrym brzuchem”. Lekarze podjęli pilną interwencję chirurgiczną. Niestety młodej pacjentki nie udało się uratować.

Według doniesień portalu parenting.pl dziewczynka mogła cierpieć na chorobę Kawasakiego, nazywaną również pediatrycznym wieloukładowym zespołem zapalnym (w skrócie PMIS-TS). Przeprowadzone badania jednocześnie potwierdziły obecność koronawirusa w ciele 11-latki. Dane zgromadzone przez naukowców z Imperial College w Londynie pozwalają połączyć te dwie informacje w całość.

Eksperymenty brytyjskich uczonych rozpoznały w PMIS-TS nową patologię zapalną łączącą się bezpośrednio z koronawirusem. Specjaliści potwierdzają, że dotyczy ona przeważnie dzieci po 9 roku życia. Jak tłumaczą, patologię może powodować reakcja układu odpornościowego na obecność COVID-19 w organizmie. Na komentarz w tej sprawie zdecydowała się przedstawicielka wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Popularna sieć sklepów wprowadza nowy obowiązek. Bez maseczki niczego ci nie sprzedadzą

- Amerykanie nazwali to COVID-19-Kawasaki. Ten zespół jest dużo groźniejszy niż normalny przebieg Kawasakiego, ponieważ w czasie tej choroby wytwarzane są przeciwciała, które są skierowane przeciwko naczyniom krwionośnym, głównie naczyniom mózgowym. Tak wynika z doniesień amerykańskich lekarzy - wyjaśnia profesor Alicja Chybicka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Seicento rozerwało na pół, silnik aż wypadł do rowu. Jedna osoba nie żyje, dwie walczą o życie
  2. Grób Piotra Woźniaka-Staraka już tak nie wygląda. Dziennikarze udali się na miejsce
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Nie dbała o siebie przez lata. Po metamorfozie jej uroda zapiera dech w piersiach

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł