Dziecko umierające ze starości? Niezwykle rzadka choroba

dziecko:umarło ze starości
fot. pixabay.com/webandi
Autor Damian Witoń20.02.2020

Dziecko pochodzące z Ukrainy zmarło ze starości w wieku 8 lat. Wszystkiemu winna była niezwykle rzadka choroba genetyczna, na którą niestety nie ma obecnie skutecznego leku.

Dziecko pochodzące z Ukrainy zmarło ze starości. I chociaż może wydawać się to absurdem, to nie pierwszy taki przypadek. Istnieje bowiem niezwykle rzadka choroba genetyczna, która powoduje szybkie starzenie się organizmu. Niestety obecnie nie istnieje żadne skuteczne lekarstwo, które mogłoby ją powstrzymać.

Szykuje się rewolucja w walce z rakiem? Naukowcy dzielą się najnowszym odkryciemSzykuje się rewolucja w walce z rakiem? Naukowcy dzielą się najnowszym odkryciemCzytaj dalej

Dziecko, które umarło ze starości

Progeria jest rzadko spotykaną chorobą genetyczną, która przyspiesza znacząco procesy starzenia się organizmu. Dotknięci nią ludzie dożywają średnio 13 lat. Niestety zdarza się, że niektórzy odchodzą jeszcze wcześniej tak jak 8-letnia Anna Sakidon z Ukrainy. Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, była ona w momencie śmierci najmłodszą osobą na świecie, która zmarła z powodu progerii.

Pomimo że Anna miała 8 lat, jej wiek biologiczny ustalono na około 80. Powodem jej zgonu były licznie uszkodzenia narządów wewnętrznych, które ściśle związane były z postępującą chorobą genetyczną. Jej kości rosły bardzo wolno, natomiast inne organy starzały się w zatrważającym tempie. Doktor Nadezhda Kataman, zajmująca się przypadkiem Anny, wypowiedziała się na jej temat.

-Tacy pacjenci zwykle umierają z powodu udaru mózgu. Anna doznała kilku udarów i paraliżu kończyn - poinformowała lekarka

Dzisiaj grzeje: 1. Ból w klatce piersiowej i duszność nie zawsze muszą oznaczać zawał. Podobne objawy daje też zupełnie inna choroba

2. Zaniemówiliśmy. Tak dziś wygląda "Niewolnica Isaura"

8-latka była leczona w ukraińskim szpitalu prawie całe swoje, stanowczo zbyt krótkie życie. Obecnie na świecie żyje około 160 osób cierpiących na progerię. Niestety nie istnieje żadne, skuteczne lekarstwo na tę chorobę genetyczną. Jedyne co można zrobić to starać się ulżyć w cierpieniu chorym, dopóki naukowcy nie wynajdą skutecznego rozwiązania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupiłeś dzisiaj pączki? Wyrzuć je natychmiast, dziennikarze dotarli do ukrywanej prawdy
  2. Kim tak naprawdę jest Agnieszka Kotońska z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia
  3. GIS ostrzega przed poradami Jerzego Zięby. "Jest to działanie szczególnie groźne i niebezpieczne"
  4. Nie jesz mięsa, ale potrzebujesz białka? Lista produktów polecanych dla Ciebie
  5. Nikt nie chciał go zatrudnić przez autyzm. Teraz sam pomaga innym
  6. Kultowy produkt w słynnej sieciówce już dziś. Kasjerów czekają długie kolejki

Następny artykuł