Dziecko potwornie zaniedbane przez rodziców
fot. pixabay.com/Arcaion
Autor Karol Zaborowski - 19 Listopada 2019

1,5 letni chłopiec ważył tyle, co półroczne dziecko. Ale dopiero sekcja zwłok pokazała straszną prawdę

Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje odpowiednio dopasowanej diety. Ważna jest nie tylko odpowiednia masa ciała, ale wszystkie niezbędne elementy, które odżywią wciąż rozwijający się organizm. Niestety nie wszyscy rodzice zdają sobie z tego sprawę.

Dziecko wymaga niezwykle zbilansowanej diety, ponieważ jego organizm cały czas się zmienia i dąży do tego, aby ostatecznie się uformować. Z tego też względu nie może mu brakować żadnych składników odżywczych, a dodatkowa zawartość minerałów i witamin również jest zalecana. Niestety niektórzy rodzice od razu starają się narzucać swojemu dziecku dietę, której sami przestrzegają, a która dla malucha może być śmiertelna.

30-letniego Ryana O'Leary oraz 35-letnią Sheilę O'Leary z Florydy zatrzymano po tym, jak w ich domu pojawiło się pogotowie. Małżeństwo wezwało pomoc po tym, jak ich 1,5 roczny syn przestał oddychać. Ojciec chłopca próbował go reanimować, ale to nie przyniosło żadnego rezultatu. Sekcja zwłok malca wykazała straszną prawdę.

Przez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguPrzez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguCzytaj dalej

Rodzice dosłownie zagłodzili swoje dziecko

Małżeństwo przestrzegało bardzo rygorystycznej diety składającej się jedynie z surowych owoców i warzyw. Mimo że ich syn miał już 18 miesięcy, to jego jadłospis był urozmaicony jedynie mlekiem matki. To sprawiło, że ważył jedynie 7,7 kilograma. Tyle wynosi przeciętna waga dziecka w wieku 7 miesięcy, a więc niemal trzykrotnie młodszego.

Już po samym wyglądzie malca widać było, że jest niedożywiony, ale jego rodzice nie zdawali się tego nie dostrzegać. W ich domu znajdowała się jeszcze dwójka rodzeństwa zmarłego chłopca w wieku 3 i 5 lat. Oni również byli w złym stanie, ale nie tak, jak ich brat.

Jak donosi portal O2.pl, sekcja zwłok chłopca wykazała, że zmarł w wyniku komplikacji związanych z niedożywieniem i odwodnieniem. Tuż przed śmiercią widać było, że malec ma problemy z oddychaniem, jednak jego mama, zamiast wezwać pomoc, to położyła się spać.

Para została zatrzymana i postawiono im zarzut między innymi o nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. Ciężko sobie nawet wyobrazić, co przeżywały dzieci tego małżeństwa i jak para mogła nie dostrzegać, że ich pociechy są tak skrajnie niedożywione. Według niektórych internautów oboje nie zasługują na miano rodziców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Babciny lek, który potrafi zdziałać cuda. Wystarczą 3 łyżeczki dziennie
  2. Kapusta kiszona jest pomocna przy wielu schorzeniach. Najlepiej jest ją przygotować własnoręcznie
  3. 73-latka uskarżała się na bóle rąk. Diagnoza zwaliła ją z nóg
  4. 17-latek potrzebował pilnego przeszczepu płuc. Nowa moda doszczętnie zniszczyła jego narządy

Następny artykuł