Dziecko wypadło z 29 piętra
pixabay.com/jwvein
Autor Barbara Bujar - 20 Czerwca 2020

Dziecko wypadło z okna wieżowca. Przyczyna tragedii pozostaje zagadką

Dziecko na chwilę zostało same w domu. Kilka minut wystarczyło, by doszło do wielkiej tragedii. Trzylatek wypadł z kuchennego okna, które znajduje się na 29. piętrze wieżowca. Jego upadek złagodziły rosnące pod budynkiem drzewa, tam właśnie znalazła go babcia. Chłopiec cudem przeżył i trafił do szpitala. Nadal nie wiadomo, dlaczego doszło do wypadku.

Do niewytłumaczalnej tragedii doszło 8 czerwca. Rodzice, którzy wraz z synem mieszkają w chińskim mieście Changzhou, zostawili go pod opieką babci. Kiedy poszli do pracy, kobieta zajęła się 3-latkiem. W pewnym momencie postanowiła jednak opuścić mieszkanie. Nie było jej zaledwie kilka minut, ale to wystarczyło, by dziecko mogło zrobić sobie krzywdę. Rodzina do dziś nie potrafi w to uwierzyć.

Niebezpieczne bakterie w Bałtyku. Plażowicze powinni uważaćNiebezpieczne bakterie w Bałtyku. Plażowicze powinni uważaćCzytaj dalej

Dziecko wypadło z okna wieżowca. Cudem przeżyło

Według informacji podanych przez portal popularne.pl, babcia chłopca wyszła z domu, aby odebrać przesyłki z poczty. Nie było jej około 10 minut. W tym czasie jej 3-letni wnuk przebywał sam i oglądał telewizję. Kiedy kobieta wróciła do mieszkania, z niepokojem stwierdziła, że dziecka nie ma, a okno w kuchni zostało otwarte. Wpadła w panikę i przerażona wybiegła z budynku, aby go poszukać. Niestety, spełnił się jej najczarniejszy scenariusz. Okazało się, że 3-latek wypadł z okna, pokonując przy tym prawie 91 metrów. Jego ciało zatrzymało się na klombie.

- W końcu znalazła mojego syna w kwietniku pod budynkiem w naszym kompleksie mieszkalnym. Widząc to, moja matka upadła, zaczęła krzyczeć i płakać. Dopiero po chwili wezwano karetkę – powiedział w wywiadzie dla „Jiangsu Radio and Television Group” ojciec chłopca, Pan Zhou.

Przeżycie takiego upadku wydaje się nieprawdopodobne. Chłopiec miał jednak dużo szczęścia. Ratownicy, którzy natychmiast przyjechali na miejsce, zabrali go do szpitala dziecięcego Changzhou. 3-latek był w krytycznym stanie, ale żył. Jego ojciec uważa, że stało się tak dzięki drzewom, które miały zamortyzować fatalny upadek.

Lekarze, którzy przyjęli chłopca na oddział, nie dawali mu wielkich szans na przeżycie. 3-latek cierpiał z powodu niewydolności oddechowej. Dodatkowo zdiagnozowano u niego stłuczenia nerek, złamane żebra, uszkodzenia przewodu pokarmowego oraz skaleczenia płuc. Jego ciało pokrywały także liczne rany i siniaki. Organizm malca zaskoczył jednak wszystkich i powoli zaczął się regenerować. Po dziewięciu dniach jego stan był już lepszy.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

Chłopcem zajmowało się wielu specjalistów. Dziś wiadomo, że mały pacjent jest przytomny i wraca do zdrowia. Portal podaje, że przed nim jeszcze długie leczenie, dlatego nie opuści szpitala tak szybko.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Korzystasz z 500 plus? Dostaniesz jeszcze więcej, za pośrednictwem SMS-a możesz otrzymać specjalny dodatek na wakacje
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Krychowiak o wspólnym biznesie z Lewandowskim. Piłkarz złożył publiczną deklarację

Następny artykuł