dziecko miało włos w nóżce
fot. https://pixabay.com/ RitaE
Autor Klaudia Gaicka - 20 Lipca 2020

Na nodze dziecka zauważyła kosmyk włosów. Maluch cudem uniknął amputacji

Dziecko cierpiało na nierzadką dolegliwość, którą wywołał włos matki zaczepiony o jego nóżkę. Lekarze od razu wiedzieli, z czym mają do czynienia. Zaskoczona matka usłyszała, że zwykle przy tym stanie, sprawa kierowana jest do specjalnych służb.

Dziecko cudem uniknęło amputacji. Kiedy matka poznała przyczynę złego stanu malucha, była w szoku. Nikt nie podejrzewał, że kilka włosów upuszczonych na ziemię może wywołać aż taką tragedię.

IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Zagrożonych jest 12 województwIMGW wydało pilne ostrzeżenie. Zagrożonych jest 12 województwCzytaj dalej

Dziecko uniknęło amputacji. W innych okolicznościach lekarze podejrzewaliby, że jest mocno zaniedbane, prawda była inna

Jak podaje serwis Parenting.pl, kobieta zorientowała się, że z dzieckiem nie jest najlepiej, kiedy ściągała mu skarpetki. Palce dziecka pulsowały i były czerwone. To, co przyczyniło się do złego stanu malucha, zszokowało wszystkich.

Kobieta przeraziła się, ponieważ po zdjęciu jednej ze skarpetek okazało się, że palce jej czteromiesięcznego synka pulsowały i były czerwone. Qasim miał między paluszkami włos, który utrudniał krwi swobodny przepływ.

- Qasim zaczął być rozdrażniony. Co chwilę ściągał skarpetkę. Postanowiliśmy przyjrzeć się, dlaczego tak robi. Okazało się, że wokół jego palców zaplątał się ledwie widoczny, pojedynczy włos. Wtedy jednak nie byłam w stanie go zauważyć. Dlatego zdecydowałam się pojechać do szpitala – mówi matka chłopca.

Kiedy kobieta pokazała lekarzom nóżkę chłopca, usłyszała termin, który już na zawsze pozostanie w jej pamięci. Mowa o Tourniquet syndrome, ta przypadłość wbrew pozorom zdarza się bardzo często.

Mama chłopca Jill usłyszała jeszcze coś gorszego. Lekarze powiedzieli jej, że zwykle w takiej sytuacji kierują sprawę do organów ds. ochrony rodziny, ponieważ wskazuje to, że dziecko jest zaniedbane.

Całe szczęście lokali lokarze dobrze znali matkę Qasima i wiedzieli, że jej dzieci nie są zaniedbane.

- Przychodziłam do tego lekarza od dziesięciu lat z moim starszym synem, dlatego wiedział, że w tym przypadku nie mam mowy o zaniedbaniu – powiedziała matka chłopca.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września

2. Pancerne konto na ciężkie czasy. Do kasy komornik nawet się nie zbliży

Całe szczęście jej synek szybko wrócił do zdrowia. Jego nóżka również wygląda już całkowicie prawidłowo. Ta i wiele innych, podobnych historii ukazuje, jak bardzo uważnym trzeba być, mając dziecko.

Praktycznie nie powinniśmy spuszczać z oczu swoich małych pociech, zwłaszcza wtedy, kiedy są już na tyle samodzielne, że mogą sobie zrobić krzywdę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
  2. Nieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczu;
  3. Tragedia w województwie łódzkim. Nastolatka zginęła na oczach bliskich
  4. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września
  5. Choroby, które można pomylić z rakiem. Ich objawy są identyczne
  6. Muzułmanka z dwójką dzieci weszła do tramwaju w Warszawie. Niebywałe, co się potem wydarzyło

Następny artykuł