dziecko zmarło na grypę
pixabay.com/1662222
Autor Natalia Niewczas - 20 Września 2020

Stan zdrowia 10-latki nagle się pogorszył. Dziewczynka zmarła w dzień postawienia diagnozy

Dziecko trafiło do lekarza z doskonale znanymi każdemu objawami; dziewczynce dokuczał ból gardła, czuła się osłabiona. Wkrótce po ustaleniu diagnozy 10-latka zmarła. Powodem nagłej śmierci była choroba, którą wielu do dziś błędnie uznaje za niegroźną.

Dziecko doświadczyło typowych dla infekcji wirusowej symptomów. Jak ustalili lekarze, dziewczynka cierpiała z powodu choroby zakaźnej układu oddechowego, powszechnie znanej jako grypa. Nikt nie spodziewał się, że właśnie w taki sposób zakończy się krótkie życie 10-latki.

Pilne ostrzeżenie sanepidu. Zagrożenie dla zdrowia i życiaPilne ostrzeżenie sanepidu. Zagrożenie dla zdrowia i życiaCzytaj dalej

Dziecko zmarło kilka godzin po postawieniu diagnozy

Sable to nie pierwsze dziecko, które zmarło z powodu grypy w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej podobny, tragiczny los spotkał również 13-letnią dziewczynkę i 3-letniego chłopca. Stan Sable pogorszył się gwałtownie, na ratunek było za późno.

Jak podaje portal parenting.pl, raptem w parę godzin po postawieniu diagnozy organizm Sable po prostu nie wytrzymał, u dziewczynki doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala, miejscowi lekarze robili wszystko, co w ich mocy, by ocalić życie 10-latki. Niestety wysiłki medyków nie przyniosły spodziewanych efektów - Sable odeszła. Matka dziewczynki zamieściła w mediach społecznościowych poruszający wpis: kobieta prosi o duchowe wsparcie dla jej rodziny.

Grypa to choroba, która wciąż nie potrafi przebić pewnej niewidzialnej, społecznej bariery - wiele osób nadal bagatelizuje związane z zakażeniem zagrożenie lub po prostu odrzuca od siebie myśl, że związane z nią poważne konsekwencje zdrowotne mogą wystąpić akurat u nich bądź osób dla nich najbliższych. Tymczasem wirus grypy to niebezpieczny patogen, w szczególny sposób zagrażający życiu najmłodszych, starszych oraz osób obciążonych dodatkowymi chorobami, o czym w najbardziej okrutny sposób przypomina tragiczna historia 10-letniej Sable.

Dzisiaj grzeje: 1. Wydano nowe zalecenia dotyczące koronawirusa. Kogo dotyczą?
2.Fatalne wieści dla 750 tys. polskich emerytów. Rząd podjął decyzję, która będzie kosztowała ich utratę pieniędzy
3.Naukowcy z Czech stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Bardzo łatwo pomylić go z innymi chorobami

Grypa w większości przypadków ma łagodny przebieg i zwykle ustępuje z drobną pomocą leczenia objawowego. Jeżeli pacjent obserwuje jednak znaczne nasilenie symptomów lub dodatkowe wystąpienie krwioplucia, problemów z oddychaniem bądź traci przytomność, konieczna jest hospitalizacja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedno z najpopularniejszych turystycznych miast ogniskiem koronawirusa. Porażające wieści za granicy
  2. Potężny sztorm i morska bitwa. Niesamowite nagranie zatopienia U-Boota
  3. Papież Franciszek ma bardzo pilny apel do lekarzy. Prosi ich, aby pamiętali o jednej, arcyważnej rzeczy
  4. Niszczy tarczycę po cichu. Objawów tej choroby nie wolno ignorować
  5. Jak odróżnić COVID-19 od innych chorób? Zdaniem ekspertów istotna jest kolejność występowania objawów
  6. Nagły, osłupiający efekt wprawi cię w zdumienie. Wystarczy podpalić liść laurowy

Następny artykuł