dziecko: nowordek, któremu nikt nie dawał szans
pixabay_AntoniaRusev
Autor Barbara Bujar - 21 Maja 2020

Lekarze dawali mu zaledwie 2% szans na przeżycie. Niemowlak zaskoczył jednak wszystkich

Dziecko urodziło się w 22. tygodniu ciąży. Lekarze dali mu jedynie 2 proc. szans na to, że przeżyje. Dzięki determinacji ojca, chłopiec po 160 dniach mógł opuścić szpital. Jego historia zaskakuje.

Dziecko przyszło na świat już w 22. tygodniu ciąży, ważyło wtedy zaledwie 400g. Z porodówki od razu trafiło na oddział intensywnej terapii, gdzie spędziło pierwsze dni swojego życia. Cullen Potter urodził się w zeszłym roku, a jego historia nadal zadziwia wszystkich

Zignorowali zasady bezpieczeństwa dotyczące pochówku zmarłych na COVID-19. Konsekwencje są dramatyczneZignorowali zasady bezpieczeństwa dotyczące pochówku zmarłych na COVID-19. Konsekwencje są dramatyczneCzytaj dalej

Dziecko, któremu większość nie dawała szans

Lekarze ze szpitala, w którym urodził się Cullen z bezsilności rozkładali ręce. Twierdzili, że nie są w stanie mu pomóc. Problemem okazało się być to, że chłopiec urodził się przed 24. tygodniem ciąży. Jedynymi osobami, które ani przez moment nie przestały wierzyć, byli rodzice malca. Jego zdeterminowany ojciec, chcąc walczyć o syna, wykonał mnóstwo telefonów do klinik i szpitali. Prosił, by przyjęli wcześniaka. Niestety za każdym razem spotykał się z odmową.

W mężczyźnie nadzieja nie umarła, a jego determinacja zwyciężyła. W końcu jedna z klinik zdecydowała się przyjąć małego Cullena. Był to 16. szpital, do którego o pomoc zgłosił się ojciec chłopca.

Cullen Potter spędził w szpitalu 160 dni. Ku zaskoczeniu wszystkich jego organizm dzielnie walczył, a malec zaczął nabierać sił. Kiedy w końcu rodzice mogli zabrać syna do domu, spotkali się z bardzo miłym gestem personelu. Jedna z pielęgniarek założyła chłopcu strój podobny do tego, którzy Amerykanie zakładają na zakończenie szkoły. Wzięła go na ręce i uroczyście przeszła z nim wzdłuż szpitalnego korytarza.

Dzisiaj grzeje: 1. Tysiące Ukraińców chce przedostać się do Polski. Zadanie to jest jednak wyjątkowo trudne

2. Szczyt UE: osiągnięto porozumienie. Szczęśliwy finał dla Polski, zdobędziemy fortunę

Swoją radością podzieliła się też mama chłopca, Mollie Potter, która triumfalnie podniosła go do góry i krzyknęła: To jest nasze 2 proc. Jest doskonały pod każdym względem! - czytamy na portalu parenting.pl

Fakt, że Cullen Potter przeżył to niesamowite zwycięstwo jego rodziców, ale również wszystkich pracowników Szpitala Dziecięcego w Alabamie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Podobnego zdjęcia Kingi Dudy jeszcze nigdy nie widzieliśmy. Wielu będzie zaskoczonych tym, jak spędza wakacje;
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł