dziecko ukąszone przez żmiję
fot. https://pixabay.com/ PublicDomainPictures
Autor Natalia Niewczas - 21 Sierpnia 2020

Wszyscy sądzili, że 3-latka ukąsiła osa. Kilka godzin później o mało nie umarł, prawda okazała się przerażająca

Dziecko beztrosko brykało po podwórku dziadka. Nic nie wskazywało na to, że rodzinną sielankę przerwie nagłe, niespodziewane zdarzenie, które mogło mieć wyjątkowo tragiczne skutki. Choć ostatecznie historia zakończyła się szczęśliwie, płynący z niej morał warto zapamiętać na resztę życia.

Dziecko ochoczo dokazywało na należącym do dziadka podwórku. Zabawę nadzorowała matka chłopca, Elizabeth. W tak dobrze znanym otoczeniu kobieta nie spodziewała się żadnych zagrożeń, więc gdy zapłakany syn przybiegł do niej, poszukując pocieszenia, nawet nie przeczuwała tego, co miało się wkrótce wydarzyć.

Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 wrześniaMożesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 wrześniaCzytaj dalej


Dziecko przybiegło do matki z płaczem

Płacz dziecka nie wzbudził w Elizabeth szczególnych podejrzeń. Kristoffer był przecież jeszcze mały (miał niespełna trzy lata) i czasem, jak każdy maluch, płakał z powodu byle zadrapania. Kobieta podejrzewała, że pociecha musiała zdenerwować osę. Ukąszenie okazało się jednak o wiele poważniejsze.

Według doniesień portalu newsner.com Elizabeth zaalarmowało nagłe puchnięcie stopy chłopca - to właśnie to miejsce na ciele dziecka upodobał sobie zwierzęcy napastnik. Nie był to bynajmniej owad. Kristoffer stanął oko w oko ze żmiją.

Jak relacjonuje matka chłopca, służby ratunkowe zjawiły się na miejscu błyskawicznie. Kristoffera przewieziono do szpitala, gdzie lekarze podali mu surowicę. Choć początkowo stan dziecka uległ poprawie, wkrótce znów zaczął się destabilizować. Lekarze potwierdzili wystąpienie groźnego krwotoku wewnętrznego, całe ciało chłopca pokryły przypominające blizny zmiany. Sytuacja była naprawdę poważna.

Wysiłki lekarzy na szczęście przyniosły spodziewane efekty. Po blisko półtoratygodniowej walce o zdrowie chłopiec wreszcie mógł wrócić do domu. Tak cenną życiową lekcję jego bliscy zapamiętają na długo.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe rozporządzenia dla wiernych. Obostrzenia dotknęły też księży
2. Od dziś zmasowane kontrole na polskich drogach. Policja będzie dosłownie wszędzie

Z historii Kristoffera każdy może wyciągnąć stosowne wnioski - ukąszenie żmii jest realnym niebezpieczeństwem i zagraża życiu szczególnie tych najmłodszych. Przebywając na przestrzeni porośniętej wysoką trawą, warto dobrze zabezpieczyć nogi (za pomocą butów i długich spodni) nie tylko ze względu na ryzyko ukąszenia węża, ale i kleszcza. Teraz, w okresie letnim i jesiennym jest szczególnie ważne, aby uważnie patrzeć pod nogi podczas leśnej wycieczki

dziecko żmija

fot. Elisabeth Nordgarden / Facebook

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarny wypadek na Mazowszu. Są ofiary śmiertelne. Tragedia
  2. Agnieszka Woźniak-Starak podjęła bardzo ważną decyzję. Wszystko w jej życiu teraz się zmieni
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Lekarze wyznali druzgocącą prawdę na temat teleporad. Jak wyglądają w rzeczywistości?
  6. Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymi

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł