dziecko zostało uratowane
unsplash.com/Michał Parzuchowski
Autor Natalia Niewczas - 21 Września 2020

Ważył ledwie 13-kilogramów, trzymali go pod schodami i głodzili. 5-latek cudem uratowany z rąk okrutnych opiekunów

Dziecko potrzebuje miłości - ten chłopiec ze strony ojca i macochy nie dostał nawet odrobiny budującego uczucia. Para zaserwowała mu coś, co z pewnością odciśnie na jego młodym sercu niezmywalne piętno. Gdyby nie odważna decyzja krewnego, dawno mógłby wypełnić się najgorszy z możliwych scenariuszy.

Dziecko uszło z życiem tylko dzięki interwencji starszego rodzeństwa. Gehenna 5-letniego Jordana zaczęła się, gdy on i jego ojciec wprowadzili się do domu, w którym mieszkała macocha chłopca oraz jej dzieci. Przyrodni brat i siostra postanowili opowiedzieć historię Jordana dopiero po latach.

Rzucił wyzwanie osobom niewierzącym w epidemię. Zgłosiła się jedna osobaRzucił wyzwanie osobom niewierzącym w epidemię. Zgłosiła się jedna osobaCzytaj dalej

Dziecko zostało uratowane w ostatnim momencie

Gdyby Jordan trafił pod opiekę medyczną kilka dni później, na ocalenie dziecka mogłoby być już za późno. W czasie, gdy rozgrywały się te dramatyczne sceny, Cody i Allison, przyrodnie rodzeństwo chłopca, sami byli zaledwie nastolatkami. Doskonale potrafili jednak rozpoznać, że opiekunowie traktują ich brata inaczej. Karygodnego zachowania ojca Jordana nie dało się nie zauważyć.

- Był dość agresywny w stosunku do Jordana (...). Na początku myślałem, że to przejściowe, ale później zaczęło się pogarszać. Zaczął rzucać nim o ziemię, bić pasem, zamykać w szafie i ograniczać jedzenie. Aż w końcu w ogóle nic mu nie przynosił - relacjonuje Cody.


Jak podaje portal popularne.pl, Allison również zachowała z tego okresu makabryczne wspomnienia. Dotyczyły także postępowania jej własnej matki.

- Jedzenia używali jako kary. Gdy był grzeczny, pozwalali mu zjeść obiad, ale gdy zajmowało mu to zbyt dużo czasu, zabierali mu posiłek. Kiedy zaczęli zamykać go w szafie, miał tylko trzy czy cztery lata (...) - opowiada dziewczyna.


Los młodszego brata leżał przyrodniemu rodzeństwu na sercu - gdy zostawali w domu sami, dzielili się z Jordanem jedzeniem. Próbowali zwrócić uwagę opiekunów na problem, lecz sami doczekali się kary.

Uwolnienie przyszło dopiero w chwili, w której Cody wyciągnął brata z szafy i poszedł porozmawiać z opiekunami. Po kłótni z ojczymem postanowił skontaktować się z policją. Choć służby nie zastały rodziny w domu (matka zdążyła zabrać dzieci do motelu), ostatecznie znaleziono jej członków w miejscu tymczasowego pobytu.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Lidl rośnie jak na drożdżach. Nie zgadniesz ile sieciówka otworzyła sklepów w rok
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Po tym Jordan trafił w ręce medyków, był w opłakanym stanie. Ważył zaledwie 13 kilogramów, jego ciało pokrywały siniaki i rany. Jak stwierdził badający go lekarz, gdyby nie interwencja, umarłby zaledwie kilka dni później.

Obecnie Jordan ma 11 lat i przebywa pod opieką biologicznej matki. Jego macochę skazano na 28 lat pozbawienia wolności, podczas gdy biologicznego ojca - na 15.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat, leciał w powietrzu i nagle runął. Doszło do tragedii
  2. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą cudowną funkcję. Wielu klientów jej nie zna i wielka szkoda

Następny artykuł