Motocyklista potrącił dziewczynkę
Twitter.com/Piotr Bułakowski
Autor Barbara Bujar - 22 Lipca 2020

Motocyklista potrącił dziecko i po prostu odjechał. Wszystko zostało nagrane

Dziecko przebywało na rodzinnej wycieczce rowerowej, kiedy nagle zostało potrącone przez motocyklistę. Do zdarzenia doszło na jednym z olsztyńskich rond. Sprawca wypadku zszedł na chwilę z pojazdu, jednak zaraz po tym odjechał. Matka dziewczynki ma nadzieję, że mężczyzna zostanie odnaleziony. Całą sytuację zarejestrowały kamery.

Przejścia dla pieszych i zlokalizowane obok nich przejazdy rowerowe to miejsca, na które kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę. Chwila rozkojarzenia albo zlekceważenia obowiązujących na drogach zasad może doprowadzić do wypadku. Tak właśnie stało się na jednym z olsztyńskich rond. Motocyklista, który wjechał na przestrzeń przeznaczoną dla rowerzystów, potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia.

Ponad 200 osób wysłanych na kwarantannę. Nowe ognisko koronawirusa w PolscePonad 200 osób wysłanych na kwarantannę. Nowe ognisko koronawirusa w PolsceCzytaj dalej

Motocyklista potrącił dziewczynkę. Dziecko spadło z roweru, a on odjechał

Jak informuje portal o2.pl, do zdarzenia doszło 25 czerwca w Olsztynie. Mama oraz jej dwie córki przebywały tego dnia na wycieczce rowerowej. W pewnym momencie znalazły się w okolicy ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i postanowiły przedostać się na drugą stronę jezdni. Młodsza dziewczynka jechała razem z mamą, starsza była już samodzielna i kierowała osobnym rowerem. Podczas pokonywania wyznaczonego przejazdu uderzył w nią motocykl. Córka kobiety błyskawicznie upadła na jezdnię. W rozmowie z RMF24 sytuację skomentowała matka dziecka.

- Była to nasza pierwsza przejażdżka "po ulicy". Ja jechałam na przodzie, córka za nami. Miałyśmy dojechać na drugą stronę przejścia nad jezioro Długie, 15 min od naszego domu. Motocykl nadjechał od strony Likus przeciskając się między ustępującymi nam pierwszeństwa autami – jej słowa cytuje o2.pl

Wszystko zdarzyło się bardzo szybko. Rowerek dziecka przewrócił się i upadł kilka metrów dalej. Na szczęście dziewczynka nie odniosła żadnych poważnych, jednak cała sytuacja bardzo ją przeraziła. Kiedy udało jej się podnieść, od razu uciekła na teren pobliskiego trawnika. Jak się okazuje, sprawca wypadku na chwilę podszedł do niej.

Mężczyzna, który kierował motocyklem, dosłownie na moment postanowił zejść z pojazdu. Podniósł rowerek, który został na jezdni, i podał go dziewczynce. Niestety, zaraz po tym odjechał.

- Przyniósł mi rowerek i przeprosił (zapytał, bądź stwierdził) "nic się nie stało", nie czekając na odpowiedź zwiał – dodała kobieta.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Płaca minimalna 2021. Znamy już wstępną kwotę, najgorszy możliwy scenariusz

Poszukiwania mężczyzny trwały przez jakiś czas. Niestety, ze względu na brak rejestracji pojazdu, policja umorzyła śledztwo. Do sieci trafiło jednak nagranie z wypadku, które na Twitterze opublikował dziennikarz RMF FM, Piotr Bułakowski . Zarówno on jak i matka dziewczynki mają nadzieję, że sprawca zostanie przez kogoś rozpoznany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta pokazała sąsiadom swój paragon ze sklepu. W sieci zawrzało
  2. Do sieci wyciekło nieznane dotąd zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się czegoś dziwnego, chodzi o jeden konkretny szczegół
  3. Skandaliczna audycja u Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja. Ksiądz uczył kobiety, co robić z mężem w sypialni, przypominamy;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Gwiazdor disco polo przeżył straszny wypadek. Jak sobie radzi pół roku później?

Następny artykuł