Tragiczna wiadomość wstrząsnęła wieloma osobami. Nie żyje 9-latka zarażona koronawirusem

dziecko COVID-19
pixabay.com/ClaudiaWollesen
Autor Natalia Niewczas22.11.2020

Nie żyje 9-letnie dziecko. Dziewczynka była zakażona nowym koronawirusem SARS-CoV-2. Infekcja nie była jednak jedynym problemem zdrowotnym 9-latki - pacjentka cierpiała także z powodu chorób współistniejących.

Dzieci, podobnie jak dorośli, mogą przechodzić zakażenie nowym wirusem SARS-CoV-2. To, że ciężki przebieg infekcji dotyczy wyłącznie osób z grup ryzyka, to błąd. Potwierdza to niezwykle przykry przypadek 9-latki z województwa lubelskiego.

Przyczyny i objawy niedoczynności tarczycy. Profilaktyka i leczeniePrzyczyny i objawy niedoczynności tarczycy. Profilaktyka i leczenieCzytaj dalej

Nie żyje 9-letnie dziecko, testy potwierdziły obecność koronawirusa w organizmie dziewczynki

Dzieci często przechodzą zakażenie koronawirusem bezobjawowo - nie oznacza to jednak, że u najmłodszych nie może dojść do poważnych zdrowotnych powikłań. Niewykluczony jest także niestety najczarniejszy scenariusz.

Jak podaje portal popularne.pl, przykre wieści dotarły do mediów w sobotę 21 listopada. Przekazał je między innymi regionalny sanepid.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie poinformowała o śmierci zakażonego koronawirusem 9-letniego dziecka. Nie podano, z jakimi chorobami współistniejącymi musiała zmagać się dziewczynka.

O czym przypomina rzeczniczka lubelskiego sanepidu, Katarzyna Wnuk, instytucja ta nie jest upoważniona do rozpowszechnienia szczegółowych informacji dotyczących osób zmarłych.

Objawów potencjalnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 nie wolno bagatelizować również w przypadku dzieci. Do najczęściej manifestujących obecność patogenu w ciele pociechy pacjenta należą takie symptomy jak kaszel, gorączka i katar.

W przypadku dziecka równie niepokojącym objawem jest biegunka oraz ból gardła. Rodzice powinni dodatkowo zwracać uwagę na wymioty i ogólny spadek energii u pociechy.

Dzisiaj grzeje:

1.Pojawiają się, gdy spożywamy zbyt wiele cukru. Objawy, których lekceważenie może skończyć się bardzo źle
2.Minister ujawnił wielkie zmiany dla Polaków po 40. roku życia. Zacznie się już w styczniu
3.Nietypowy objaw raka piersi. Wystarczy przyjrzeć się swoim dłoniom

Już niedługo galerie będą znowu otwarte. Mocny komentarz specjalistyJuż niedługo galerie będą znowu otwarte. Mocny komentarz specjalistyCzytaj dalej

W niedzielę 22 listopada Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 17 856 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Jednocześnie resort przekazał przykre informacje o śmierci 330 zakażonych wirusem SARS-CoV-2 pacjentów.

Od początku epidemii COVID-19 w Polsce zmarło łącznie 13 618 osób. W tym samym czasie wyleczono ponad 423 tys. pacjentów.

Nowe ogniska koronawirusa. Jednym z nich jest dom dzieckaNowe ogniska koronawirusa. Jednym z nich jest dom dzieckaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Martyna Wojciechowska znów zaskoczyła. Chodzi o ważny temat. Podróżniczka pokazała wszystko na wizji w TVN
  2. Mężczyzna blokował karty w bankomatach, a następnie kradł pieniądze. Mieszkańcy polskiego miasta zagrożeni
  3. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"
  4. Gdy zbliża się zawał, organizm wysyła nam sygnały alarmowe. Każdy powinien je znać, gdyż mogą uratować życie
  5. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  6. Wczoraj nie pokazał klasy, choć uprawia sport dla dżentelmenów. Marcin Najman i jego piękne hobby ze zwierzakami
  7. Jej mąż zginął. Kiedy przejrzała pliki w jego laptopie zamarła, znalazła porażającą wiadomość

Następny artykuł