Ośmioro dzieci utonęło w chińskiej rzece.
pixabay.com/MabelAmber
Autor Barbara Bujar - 23 Czerwca 2020

Chcieli uratować swojego przyjaciela. W tragicznym wypadku zmarła ósemka dzieci

Dziecko tonęło w rzece Fu w Chinach. Przyjaciele postanowili go uratować i wskoczyli do wody. Niestety ich próba nie zakończyła się sukcesem. W poniedziałek ich ciała zostały wyłowione z rzeki. W wyniku tej ogromnej tragedii zginęło łącznie ośmioro dzieci.

Samotne przebywanie dzieci nad wodą bardzo często prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Pozostawione bez nadzoru nie zawsze myślą o konsekwencjach swojego postępowania. Wskutek tego zdarza się, że dzieci toną. Do bardzo podobnej sytuacji doszło w południowo-zachodnich Chinach. Tam jednak dzieci chciały uratować swoją koleżankę, która przebywała w wodzie.

Najwyższy stopień zagrożenia na południu Polski. Będzie bardzo niebezpiecznieNajwyższy stopień zagrożenia na południu Polski. Będzie bardzo niebezpiecznieCzytaj dalej

Chcieli uratować tonące dziecko, przepłacili to życiem

Jak podaje Fakt24, tragiczny wypadek zdarzył się w południowo-zachodnich Chinach nad rzeką Fu. Ośmioro dzieci uczęszczało do szkoły podstawowej w mieście Mixin, które leży obrzeżach rozległej metropolii Chongqing. Pewnego dnia cała grupa wybrała się nad wodę. Dzieci przebywały na przybrzeżnej plaży i bez nadzoru osób dorosłych wspólnie spędzało tam czas. W pewnym momencie jedno z nich postanowiło wejść do rzeki. Z ustaleń portalu o2.pl wynika, że była to dziewczynka.

Pogoda panująca tego dnia nie była sprzyjająca. Prognozy pogody zapowiadały ulewne deszcze, co najprawdopodobniej mogło mieć wpływ na podtopienie uczennicy. Kiedy dziewczynka zaczęła mieć problemy, zauważyli to jej przyjaciele i bez chwili zawahania ruszyli jej z pomocą. Wszyscy wskoczyli do wody, mocno wierząc, że uda im się ocalić życie koleżanki. Niestety tak się nie stało i wszystkie z obecnych dzieci straciły życie.

Z powodu ich nieobecności martwić zaczęli się miejscowi nauczyciele, którzy zgłosili ich zaginięcie. Służby ratunkowe natychmiast przystąpiły do akcji poszukiwawczej. Z podanych informacji wiadomo, że brało w niej udział około 200 ratowników. Ciała dzieci zostały wyłowione z wody w poniedziałek rano.

2. Biedronka szykuje na niedzielę absolutny hit. Towary za pół ceny i vouchery za zakupy

Tak naprawdę nie wiadomo, czy dzieci w ogóle potrafiły pływać. Każda z obecnych tam osób nie ukończyła jeszcze 14. roku życia. To, że przyczyną śmierci dzieci było utonięcie, potwierdza Światowa Organizacja Zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  2. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka

Następny artykuł