Policjanci dostrzegli rodziców wołających o pomoc. Chwilę później zaczęła się walka o życie 10-miesięcznego chłopczyka

dziecko nie mogło oddychać, pomogli policjanci
pixabay_diegoparra
Autor Klaudia Gaicka24.09.2020

Dziecko i jego rodzice mieli szczęście, że policjanci akurat patrolowali tę okolicę. Rozpoczęto szybką akcję ratunkową, policjanci wraz z dzieckiem popędzili na szpitalny oddział ratunkowy. Problemy z oddychaniem mogły zagrozić zdrowiu lub nawet życiu dziecka.

Dziecko i jego rodzice mieli szczęście, że policjanci akurat patrolowali tę okolicę. Gdyby nie szybka reakcja mogłoby dojść do tragedii. Lokalni mieszkańcy są pełni podziwu dla funkcjonariuszy. Historię przekazał portal Tvn24.pl.

Poważny wypadek aktora z Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacjaCzytaj dalej

Dziecko miało problemy z oddychaniem. Policjanci zareagowali błyskawicznie

Policjanci patrolowali ulicę Emilii Plater w Sulęcinie w woj. lubuskim. Nie spodziewali się tego, co ich spotkało, ale byli gotowi udzielić błyskawicznej pomocy. Rutynowy obrzęd przerwali zrozpaczeni rodzice, którzy wołali o pomoc z parkingu. Policjanci od razu pobiegli, aby sprawdzić, co się dzieje.

Starszy sierżant Rafał Radecki i sierżant Łukasz Płonka dowiedzieli się, że 10-miesięczne dziecko ma poważne trudności z oddychaniem.

- Kobieta i mężczyzna rozpaczliwie wołali o pomoc. Dziesięciomiesięczny chłopczyk był siny i tracił przytomność. Policjanci od razu ruszyli do działania. Sytuacja była bardzo dynamiczna. Decyzje musiały zapadać w ułamkach sekund. Mundurowi postanowili zabrać rodziców i dziecko do radiowozu, a następnie, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, pojechali do Szpitala Powiatowego w Sulęcinie - relacjonuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Na miejscu policjant przejął synka z rąk kobiety i biegiem ruszył na oddział ratunkowy. Całą sytuację nagrały kamery. Już w szpitalu dziecko przejął od funkcjonariusza zespół medyczny. Całe szczęście udało im się uratować zdrowie i życia 1-miesięcznego chłopca.

- Jak podkreślają sami policjanci, sytuacja, z którą przyszło się im zmierzyć, była niezwykle stresująca. Będąc prywatnie tatą, widok tak małego chłopca, próbującego złapać oddech, na długo pozostaje w pamięci. Liczy się jednak szybkie i skuteczne działanie. W tym przypadku nasi mundurowi spisali się na medal - powiedział Maludy.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegała smutna wiadomość. Nie żyje znana polska piosenkarka, jej przeboje nucił cały kraj
2.Polska śmietnikiem Europy. Ilość wywożonych do nas śmieci poraża
3.Witold Pyrkosz zabrał do grobu wielką tajemnicę. Dopiero lata po śmierci prawda wyszła na jaw

Gratulujemy funkcjonariuszom szybkiej i profesjonalnej reakcji. Nie wiadomo, co mogłoby się stać, gdyby nie oni. Problemy z oddychaniem bywają skrajnym zagrożeniem życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobody
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Słowa Gessler już okrzyknęli bzdurą roku. Zaczęło się od zdjęcia ciążowego brzucha córki, matki nie pozostawiły na niej suchej nitki

Następny artykuł