Dziecko porzucone na ulicy
pixabay.com/Pexels
Autor Barbara Bujar - 24 Października 2020

Zostawiła noworodka na ulicy. W ręce osób, które odnalazły dziecko, wpadł poruszający list

Dziecko porzucone na ulicy to przerażający widok, który wiele osób doprowadza do łez. Ludzie obwiniają wtedy rodziców i kompletnie nie rozumieją ich postępowania. Tym razem było jednak zupełnie inaczej. Noworodek, którego znaleźli mieszkańcy meksykańskiego miasta, miał przy sobie list od babci. Jego treść wyjaśniła im zaistniałą sytuację. W pomoc tygodniowemu chłopcu zaangażował się nawet lokalny burmistrz.

Każde dziecko zasługuje na odpowiednie warunki i kochającą rodzinę. Niestety, na świecie zdarzają się przypadki, kiedy najbliżsi się są w stanie tego zapewnić i decydują się na porzucenie maleństwa. Takie zachowania za każdym razem spotykają się z krytyką i niezrozumiałością społeczeństwa. Nie inaczej było niedawno w Meksyku. Ludzie, którzy znaleźli na ulicy małego chłopca, dopiero po czasie dowiedzieli się, dlaczego się tam znalazł.

Andrzej Duda zarażony koronawirusem. Rzecznik prezydenta potwierdził doniesieniaAndrzej Duda zarażony koronawirusem. Rzecznik prezydenta potwierdził doniesieniaCzytaj dalej

Dziecko znalezione na ulicy. Miało przy sobie list od babci

Jak informuje portal Webniusy, do przerażającego odkrycia doszło niedawno w meksykańskim mieście Tlaltenango. Uwagę przypadkowych przechodniów przyciągnęło opakowanie po pizzy, z którego wystawał koc. Chwilę później okazało się, w środku znajduje się niemowlę. Ludzie od razu ruszyli mu z pomocą.

Nikt nie potrafił zrozumieć, dlaczego chłopiec został porzucony w tak okrutny sposób. W pewnym momencie jeden z mieszkańców zauważył, że przy dziecku znajduje się kartka. Gdy wziął ją do ręki, łzy napłynęły mu do oczu. Treść była niezwykle wzruszająca.

Krótki list przyczepiony do koca noworodka został napisany przez jego babcię. Okazało się, że jej córka, a jednocześnie mama chłopca, zmarła podczas porodu. Starsza pani nie mogła zapewnić wnukowi godnych warunków życia, dlatego postanowiła dać mu szansę na lepsze życie. Zostawiając go na ulicy, liczyła na to, że znajdzie nową kochającą rodzinę.

- Zaopiekuj się moim wnukiem. Moja córka zmarła podczas porodu i nie mam warunków, aby go wesprzeć i mam nadzieję, że będzie miał lepsze życie i niech Bóg mi wybaczy – słowa kobiety cytuje portal Webniusy.

Ludzie, którzy przeczytali list starszej pani, od razu postanowili, że pomogą małemu chłopcu. Wiedzieli, że jedynym ratunkiem dla niego jest interwencja opieki społecznej. Natychmiast skontaktowali się z jej pracownikami.

Sprawą noworodka zajęła się Meksykańska Agencja Ochrony Ludności. Dzięki jej przedstawicielom chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie zaopiekowali się nim lekarze. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań okazało się, że mały pacjent ma zaledwie tydzień. Wszyscy liczyli na to, że szybko znajdzie nowy dom.

Dzisiaj grzeje: 1.TVP przekazało pilny komunikat. Główny Inspektor Sanitarny podjął dziś natychmiastową decyzję
2.Czołowa dziennikarka TVP będzie miała kłopoty u Jacka Kurskiego? Wyłamała się
3. Polacy, którzy nie przestrzegają obostrzeń, muszą liczyć się z mandatem. Jego wysokość zwala z nóg

Personel medyczny na granicy wytrzymałości. Porażające wyznanie polskiej lekarkiPersonel medyczny na granicy wytrzymałości. Porażające wyznanie polskiej lekarkiCzytaj dalej

Po wyjściu ze szpitala dzieckiem zajęły się służby socjalne. Jak ustalił serwis, w piątek w mediach pojawiła się informacja, że malec został ochrzczony. Ángel Gabriel – bo tak dano mu na imię – oczekuje teraz na adopcję. Do tego czasu w jego opiekę angażuje się nawet burmistrz miasta Tlaltenango, Miguel Ángel Varela Pinedo.

- Zajmę się wydatkami dziecka tak długo, jak to będzie potrzebne. Bóg daje wsparcie nam wszystkim, także tym najbardziej pokrzywdzonym. To piękne dziecko nie jest niczemu winne (…).Niech twoja matka spoczywa w pokoju, a Bóg wybaczy twojej babci, jak pisze w liście – napisał w mediach społecznościowych.

Zabawa zakończyła się prawdziwą tragedią. Nie żyje 9-letnia dziewczynkaZabawa zakończyła się prawdziwą tragedią. Nie żyje 9-letnia dziewczynkaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest nowa stawka płacy minimalnej. W 2021 roku zarobicie więcej, wiemy już dokładnie o ile
  2. Ogromne zmiany na Grouponie. Polacy odzyskają pieniądze
  3. Fatalne wieści dla setek Polaków. Jeden z krajów UE przywraca obowiązkową kwarantannę dla obywateli naszego kraju
  4. Kiedy zapadnie decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na 1 listopada? Mateusz Morawiecki podaje konkretny termin
  5. Był zaledwie kilkaset metrów od szpitala. Pacjenta nie udało się uratować
  6. Pilny apel PKP do wszystkich podróżujących. Nie wolno go lekceważyć
  7. Szpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenie

Następny artykuł