Tragedia na wakacjach w Polsce. Wydobyli na brzeg 9-latkę, nie oddychała, jej serce nie pracowało

Dziecko nie żyje
.
Autor Karol Zaborowski25.07.2020

Dziecko często nieświadome jest tego, że może mu grozić niebezpieczeństwo. To natomiast może stanowić przyczynę wielu niebezpiecznych wypadków. Niestety w tym przypadku nikt nie był zdolny przewidzieć, że dojdzie do tragedii.

Dziecko w trakcie zabawy nad wodą powinny być pod ciągłą opieką osoby dorosłej. Wszystko dlatego, że nasze pociechy często nawet nie są świadome, że może im grozić jakieś niebezpieczeństwo. Niestety w niektórych przypadkach nie da się przewidzieć, że zaraz może dojść do tragedii.

Każdego roku ratownicy i specjaliści ostrzegają, aby w czasie wypoczynku nad wodą wykazywać się szczególną ostrożnością i czujnością. Statystyki dotyczące utonięć są przerażające i niestety nic nie zapowiada, aby cokolwiek miałoby się w tym przypadku zmienić.

Żal, że nie ma go już z nami. Prawda o przyczynie śmierci Pawła Królikowskiego jest bardzo przygnębiającaŻal, że nie ma go już z nami. Prawda o przyczynie śmierci Pawła Królikowskiego jest bardzo przygnębiającaCzytaj dalej

Dziecko uwięzione pod wodą

Wysokie temperatury i duża ilość słońca zachęca do spędzania wolnego czasu nad wodą. Dużą popularnością w tym roku cieszą się wynajmowane motorówki, które potrafią dostarczyć naprawdę niezapomnianych wrażeń. Niestety niekiedy nawet najlepsza zabawa może zmienić się w koszmar.

Do prawdziwej tragedii doszło w Szczecinie, gdzie grupa 4 dorosłych oraz 4 dzieci pływała motorówką po Orlim Przesmyku. Niestety łódź, którą płynęli, nagle się przewróciła. Większość osób wypadła z niej prosto do wody odnosząc niewielkie obrażenia, ale dla jednego z dzieci motorówka stała się śmiertelną pułapką.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty

Zaledwie 9-letnia dziewczynka została uwięziona w zamkniętej kabinie, gdy łódź się przewróciła. Na miejsce natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe WOPR, ale ratownicy początkowo dostali złe dane, przez co ich dotarcie na miejsce znacznie się wydłużyło.

Kiedy w końcu udało się wydobyć dziewczynkę na brzeg, okazało się, że nie oddycham, jej serce nie pracuje. Ratownicy podjęli próbę uratowania dziecka, które przy pomocy śmigłowca LPR zostało przetransportowane prosto do szpitala. Niestety jak podaje se.pl, mimo trwającej przeszło godzinę reanimacji nie udało jej się uratować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przekazano pilną wiadomość. Wszystko zacznie się już w niedzielę
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Wiadomości TVP nie odpuściły tematów wyborów. Znaleziono kolejnego winnego, sprawa nie cichnie;
  4. Wszyscy myśleli, że to zwykłe przeziębienie. 9-latek odszedł kilka dni po zdiagnozowaniu
  5. W popularnym serze wykryto listerię i gronkowce. GIS ostrzega, aby go nie jeść, jest niebezpieczny dla zdrowia
  6. Niebezpieczny składnik wykryty w dezynfekujących żelach do rąk. Można nawet od niego oślepnąć
  7. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor

Następny artykuł