Dziecko w szpitalu może przez jakiś czas nie widywać swoich rodziców
unsplash_Aditya Romansa
Autor Aneta Młodawska - 26 Marca 2020

Mamy nie będą mogły odwiedzać swoich dzieci. Centrum Zdrowia Matki Polki wstrzymało odwiedziny

Dziecko przebywające w szpitalu potrzebuje obecności swoich bliskich. Z kolei rodzice najmłodszych pacjentów pragną zapewnić im poczucie bezpieczeństwa i na bieżąco dowiadywać się o stanie ich zdrowia. Niestety epidemia koronawirusa jest trudnym czasem dla młodych mam, których dzieci przebywają w Centrum Zdrowia Matki Polki. Placówka wstrzymała bowiem odwiedziny noworodków.

Dziecko przebywające w szpitalu objęte jest opieką personelu medycznego. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy najmłodszych pacjentów przebywających w szpitalach chciałyby przebywać ze swoimi pociechami tak długo, jak tylko mogą. Niestety w obliczu epidemii Centrum Zdrowia Matki Polki ograniczyło odwiedziny u noworodków.

Jak podaje parenting.pl, Centrum Zdrowia Matki Polki właśnie wstrzymało wizyty u noworodków w dwóch klinikach. Choć rodzice rozumieją powagę sytuacji, nie wyobrażają sobie, że nie będą mogli odwiedzać swoich dzieci, które walczą o życie.

WHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczomWHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczomCzytaj dalej

Dziecko przebywające obecnie w szpitalu może przez jakiś czas nie widywać swoich rodziców

Z uwagi na epidemię koronawirusa wszystkie szpitale w kraju zakazały porodów rodzinnych. Ponadto Klinika Neonatologii oraz Klinika Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt CZMP została zamknięta dla odwiedzających. Nieustające szerzenie się koronawirusa w kraju skłoniło Dyrekcję Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki do podjęcia drastycznych kroków. W placówce wstrzymane zostały bowiem wszystkie wizyty w klinikach, w których przebywają ich najmłodsi pacjenci.

W związku z epidemią koronawirusa wcześniaki i noworodki, które przyszły na świat z poważnymi chorobami, są narażone na śmiertelne zagrożenie. Władze szpitala tłumaczą, że ich decyzja była konieczna.

- Zdajemy sobie sprawę, że nasza decyzja może być bolesna dla rodziców maluszków. Ale podjęliśmy ją dla ich dobra. Nie martwcie się, dzieci są pod najlepszą opieką. Niczego im nie zabraknie. Dziękujemy za zrozumienie - czytamy w komunikacie umieszczonym na Facebooku.

Choć decyzja szpitala została podjęta w trosce o najmłodszych pacjentów, wiele osób zarzuca szpitalowi, że podejmuje zbyt radykalne kroki.

- Najgorsza z możliwych decyzji dla mam maluszków. Sama byłam w podobnej sytuacji. Wolałabym siedzieć na krześle 24 godziny przy inkubatorze bez możliwości wyjścia, aniżeli wyjść i nie wrócić przez niewiadomo ile - pisze jedna z matek.

Dzisiaj grzeje: 1. Liczba zarażonych w Polsce cały czas rośnie. Mimo to Krzysztof Jackowski twierdzi, że niebawem czeka nas przełom

2. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę chorych w jednym województwie

Rodzice dzieci nie kryją przerażenia. Nie mają oni pojęcia, jak długo potrwa zamknięcie oddziałów i kiedy znów będą mogli zobaczyć swoje dzieci. Pod postem Centrum Zdrowia Matki Polki pojawiło się wiele postów z wyrazami wsparcia dla zatroskanych rodziców.

- Całym sercem jestem teraz z rodzicami tych maluszków. To strasznie trudne zostawić swoje maleństwo na chwilę a co dopiero na dłuższy czas. Oby to trwało jak najkrócej... Dużo sił dla rodziców małych wojowników! - pisze jeden z internautów.

Szpitale w całym kraju wprowadzają zupełne zakazy odwiedzin pacjentów albo restrykcyjne ograniczenia dotyczące wizyt. Władze placówek chcą w ten sposób ograniczyć możliwość potencjalnego zarażenia chorych lub personelu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piecze się tylko 30 minut. Domowy chlebek z chrupiącą skórką, w środku miękki jak aksamit
  2. Dziś Polska przekroczyła smutną granicę. Nowe zakażenia, kolejni zmarli, prognozy nie są optymistyczne
  3. Przełom w walce z koronawirusem. Węgierscy naukowcy odkryli dokładny kod genetyczny wirusa
  4. Już niedługo może być najczęściej diagnozowanym nowotworem. Ponad połowa przypadków wykrywana jest zbyt późno
  5. Można ponownie zarazić się koronawirusem? Lekarze nie mają wątpliwości
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

Następny artykuł