Dziekco urodziło się bez twarzy
Autor Karol Zaborowski - 26 Października 2019

Podczas badania USG wykryto poważne wady. Lekarz zapewnił rodziców, że dziecko urodzi się zdrowe

Dziecko w trakcie ciąży przechodzi wiele badań, które mają na celu wykrycie możliwych wad wrodzonych oraz chorób. Niestety nie wszyscy lekarze podchodzą rzetelnie do swojej pracy, a to doprowadza do wielu uchybień. W tym wypadku rodzice chłopca tuż po porodzie przeżyli prawdziwy koszmar.

Dzieci podczas ciąży przechodzą wiele zmian, bo w końcu z zaledwie dwóch komórek w ciągu dziewięciu miesięcy tworzy się zupełnie nowy organizm. W czasie trwania tych procesów mogą zajść najróżniejsze problemy, które w mniejszym lub większym stopniu będą rzutować na dalsze życie dziecka. Z tego też względu przeprowadza się liczne badania podczas ciąży, aby sprawić, czy aby na pewno maluch rozwija się prawidłowo.

Wiele z wad wrodzonych można wykryć już podczas pierwszych badań USG. W tym wypadku lekarz zapewniał rodziców, że ich synek urodzi się zdrowy. Niestety podczas porodu okazało się, że bardzo się pomylił. Chłopiec przyszedł na świat bez twarzy.

Lekarze nie dawali żadnych szans 13-latkowi. Kiedy chcieli odłączyć go od aparatury, zdarzył sie prawdziwy cudLekarze nie dawali żadnych szans 13-latkowi. Kiedy chcieli odłączyć go od aparatury, zdarzył sie prawdziwy cudCzytaj dalej

Dziecko urodziło się bez twarzy

Mały Rodrigo przyszedł na świat w szpitalu São Bernardo w portugalskim Setubal. Chłopiec urodził się bez nosa, oczy oraz fragmentu czaszki. Lekarzem odpowiedzialnym za prowadzenie ciąży oraz sam poród był dr Artur Carvalho, który przez całą ciążę przekonywał rodziców chłopca, że wszystko jest w porządku.

Wszystkie badania przeprowadzane w czasie ciąży były wykonywane w klinice dr Carvalho, z wyjątkiem jednego. Rodzice Rodrigo jedno z badań USG przeprowadzili w innej placówce i już wtedy wykryto, że chłopiec nie rozwija się prawidłowo. Badanie zostało przeprowadzone aparatem 5D i na obrazie było wyraźnie widać, że dziecko nie ma części twarzy.

Jednak dr Carvalho stwierdził, że aparat może nie dawać prawdziwego obrazu, jeżeli twarz dziecka przylega do brzucha matki i rodzice absolutnie nie mają się czym przejmować. Niestety tuż po porodzie lekarz przekazał straszną wiadomość, że Rordrigo najprawdopodobniej umrze w przeciągu zaledwie kilku godzin.

Jak podaje Polsat News, w tym wypadku lekarz również się pomylił, ponieważ od narodzin chłopca minęły już ponad dwa tygodnie i Rodrigo nadal żyje, chociaż cały czas przebywa w szpitalu. Co więcej, na skutek swoich zaniedbań dr Carvalho stracił prawo do wykonywania zawodu na pół roku, a gdy sprawą zainteresowały się media, wyszło na jaw, że lekarz ma na sumieniu o wiele więcej.

Już od wielu lat wpływały kolejne skargi na lekarza, a niektóre z nich trafiały nawet do prokuratury, jednak śledztwa były umarzane. Niewykluczone, że przypadek Rodrigo sprawi, że nieuczciwy lekarz w końcu odpowie za to, co zrobił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa dieta cud. Czy faktycznie działa?
  2. Prawie wszyscy rodzice popełniają ten błąd. Często nie zdają sobie sprawy ze skutków ubocznych
  3. Kolejki do lekarzy jeszcze nigdy nie były tak długie. Niechlubny rekord polskiej służby zdrowia

Następny artykuł