Dziecko cierpiało prawdziwe katusze na oczach lekarza
fot. pixabay.com/ fernandozhiminaicela
Autor Karol Zaborowski - 27 Października 2019

13-latka wiła się z bólu na oczach lekarza. W tym czasie doktor zachował się niewyobrażalnie bezczelnie

Dziecko przeżywało prawdziwe katusze, a mimo to lekarz, który powinien się nim zająć, zachował się bezczelnie. Zbagatelizował poważny stan dziewczynki, przez co nie może teraz samodzielnie funkcjonować.

Do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu trafiło 13-letnie dziecko z bardzo silnymi bólami brzucha. Dziewczynka potrzebowała natychmiastowej pomocy ze strony lekarza, jednak ten wolał zająć się czymś zupełnie innym. Po przyjęciu na oddział o pacjentki pojawiły się kolejne objawy w postaci krwawych wymiotów.

Lekarze stwierdzili, że 13-latka cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Dziewczynka cały czas odczuwała silny ból i dyskomfort wywołany między innymi wymiotami i biegunką. Jej stan cały czas się pogarszał, a mimo to jej leczenie cały czas było odkładane w czasie.

Dramatyczna historia ze szpitala ginekologicznego. Dramatyczna historia ze szpitala ginekologicznego. "Leżę cała we krwi, a tu nagle wchodzi ksiądz"Czytaj dalej

Dziecko cierpiało katusze na oczach lekarza

Objawy znacząco przybrały na sile w nocy. Dziewczynka dosłownie wyła z bólu, a około 2:00 został do niej wezwany chirurg. Lekarz przeprowadził badania, na podstawie których stwierdził niedrożność jelit. Jednak stwierdził, że zabieg operacyjny nie jest konieczny i zlecił podanie małej pacjentce jedynie leków przeciwbólowych. W tym samym czasie lekarz przyjmował innego pacjenta, którym był jego znajomy.

Do godziny 6:30 13-letnia Alicja otrzymała 5 dawek leków przeciwbólowych, ale jej stan nie ulegał nawet najmniejszemu polepszeniu. W końcu mama dziewczynki zauważyła, że córka stała się blada i zimna. Jej chrzestna, która pracuje jako pielęgniarka, natychmiast wezwała lekarza dyżurnego.

Dla 13-latki liczyła się teraz każda minuta. Jak podaje portal Onet.pl, po interwencji dyżurnego dziewczynka została natychmiast przewieziona na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a następnie na blok operacyjny. Niestety doszło do zatrzymania akcji serca, którą na szczęście udało się przywrócić.

Alicji został usunięty kawałek jelita, a z czasem rozwinęła się u niej niewydolność wielonarządowa. Dziewczynka została wypisana ze szpitala w marcu 2019 roku, ale jej zdrowie wciąż jest w opłakanym stanie. 13-latka nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, a sami lekarze opisali jej stan jako wegetatywny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Terapia tylko dla odważnych. Skorzystać z niej mogą między innymi cukrzycy
  2. Podczas porodu lekarz po prostu wyszedł. Od położnej usłyszała, że nie umie rodzić
  3. Lek, którego nie znajdziesz w całej Polsce. Bez niego dziecko nie zostanie przyjęte do żłobka

Następny artykuł