dziecko: płyn odkażający
unsplash Caleb Woods
Autor Klaudia Gaicka - 28 Października 2020

6-latka trafiła do szpitala. Bawiła się przedmiotem, którego w czasach pandemii używamy niemal codziennie

Nikt nie spodziewał się, że dziecko pozostawione na chwilę z tym przedmiotem, może sobie zrobić tak wielką krzywdę. 6-latka na długo zapamięta tę nauczkę, jednak nawet jej mama nie miała pojęcia, jak groźny potrafi być brak ostrożności.

Pandemia sprawiła, że dziecko uległo wypadkowi. Nikt nie spodziewałby się, że przedmiot, którego na co dzień używa większości z nas, może tak zaszkodzić 6-letniej dziewczynce.

Wkrótce zakaz wychodzenia z domu? Jest komentarz wicepremieraWkrótce zakaz wychodzenia z domu? Jest komentarz wicepremieraCzytaj dalej

Okazuje się, że przedmiot, który sprawił tak ogromną krzywdę dziecku, jest stale używany przez większość z nas

Przedmiot, którym bawiło się dziecko, to płyn do odkażania rąk. Nieprawdopodobną historię 6-latki przedstawił portal Parenting.pl. Z początku dzień zapowiadał się na zwyczajny. Nikt nie spodziewał się, jaką tragedią może się zakończyć.

- Pomachałam im i poszłam do pracy. Nie później jak po 45 minutach zadzwoniła do mnie opiekunka dzieci, że córka się poparzyła. Natychmiast wyszłam z pracy i pojechałam do szpitala, gdzie była już moja córeczka - relacjonuje w rozmowie z "The Sun", Larissa Schaffenberg, mama 6-latki.

Mama 6-latki nie miała pojęcia, co się stało. Na miejscu okazało się, że dzieci bawiły się odkażaczem. Wylewały go sobie na dłonie i rozsmarowywały. Nikt z dorosłych nie miał pojęcia o tym, że jedno z dzieci zapali zapalniczkę. Błyskawicznie buchnął ogień, ponieważ płyny do odkażania zawierają minimum 70 proc. łatwopalnego alkoholu.

Biedna dziewczyna po wyjściu ze szpitala musiała mieć dwa razy dziennie zmieniane opatrunki. Po tym otrzymała specjalną opaskę uciskową, która ma zmniejszyć blizny po oparzeniu. 6-latka musi ją nosić przez 23 godz. na dobę.

- Bardzo możliwe, że będzie musiała ją zakładać jeszcze przez kilka lat, ale może to pomoże naprawić szkody. Na szczęście córka nie potrzebuje przeszczepu skóry – relacjonuje mama dziecka.

Dzisiaj grzeje: 1.9 osób nie żyje. Wszyscy zjedli identyczny mrożony posiłek, dramatyczne informacje zza granicy
2.Ogórek w programie na żywo uderzyła w Terleckiego z PiS. Poszło o Strajk Kobiet i symbole
3. Nie jest dobrze. Część Polski, w której zostało zaledwie kilka respiratorów

Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważające wieści. Kolejne granice przekroczone, epidemia wymknęła się spod kontroli?Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważające wieści. Kolejne granice przekroczone, epidemia wymknęła się spod kontroli?Czytaj dalej

Dla dziewczynki to bardzo traumatyczne przeżycie. Długo nie pozwalała sobie zrobić zdjęcia, ani nawet nie chciała spoglądać w lustro. Obawiała się także, że jej rówieśnicy będą się z niej śmiać.

Okazuje się, że w wielu odkażaczach znajduje się czysty etanol, który jest nie tylko łatwopalny, ale i toksyczny. Agencja Żywności i Leków (FDA) nie dopuszcza używania tego składniku i radzi, aby uważać.

Ile jeszcze wytrzyma polski system ochrony zdrowia? Profesor Horban podaje niepokojące prognozyIle jeszcze wytrzyma polski system ochrony zdrowia? Profesor Horban podaje niepokojące prognozyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sensacyjne wyniki prestiżowego sondażu. Pierwsza taka sytuacja od wielu lat
  2. Zapadła ważna decyzja dla klientów UPC. Firma zwróci pieniądze obecnym i dawnym klientom, jest jeden warunek
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Burza po zdjęciu gwiazdy TVP na plaży. Wielu nie mieści się w głowie, co robi przy synkach
  7. Gaz łzawiący, sznury i różańce. Bojówki chcą oporu, w piątek przyjadą do Warszawy

Następny artykuł