7-latek odczuwał silny ból. W jego przełyku lekarze znaleźli dziwny przedmiot

Dziecko miało kostkę do gry w przełyku
pixabay.com/sasint
Autor Barbara Bujar28.11.2020

Do szpitala w chińskim Qingyuan trafiło dziecko z silnym bólem brzucha i klatki piersiowej. Po szeregu badań okazało się, że dolegliwości są spowodowane ciałem obcym, które utknęło w jego przełyku. 7-latek trafił na stół operacyjny. Lekarze usunęli kostkę do gry, którą chłopiec musiał połknąć podczas zabawy. Zaapelowali do wszystkich rodziców.

Jak podaje WP Parenting, do zdarzenia z udziałem 7-letniego dziecka doszło w mieście Qingyuan w chińskiej prowincji Guangdong. Chłopiec trafił do lokalnego szpitala wskutek bolesnych dolegliwości odczuwalnych w górnej części brzucha i w klatce piersiowej.

Do placówki medycznej 7-latka zabrali zaniepokojeni rodzice. Dr Liu Gang od razu rozpoczął diagnostykę. Chirurg postanowił zbadać chłopca na kilku różnych oddziałach.

W Warszawie trwają protesty. Przewodnicząca Strajku Kobiet nagle osunęła się na ziemięW Warszawie trwają protesty. Przewodnicząca Strajku Kobiet nagle osunęła się na ziemięCzytaj dalej

Ciało obce w przełyku 7-letniego dziecka. Lekarze apelują do rodziców

Skierowany przez chirurga chłopiec trafił na ostry dyżur, a później na oddział otolaryngologii i gastroenterologii. Lekarze za wszelką cenę chcieli poznać przyczynę jego dolegliwości. Odkryli ją podczas prześwietlenia.

Wykonując rentgen klatki piersiowej i brzucha małego pacjenta, lekarze doszli do wniosku, że przyczyn jego bolesnych ataków ulokowana jest w przełyku. Tam bowiem dostrzegli niewielkie ciało obce przypominające kostkę do gry.

Podejrzenia specjalistów okazały się prawdą. W przełyku dziecka znajdował się popularny element gier planszowych. Lekarze od razu uznali, że chłopiec musiał połknąć go podczas zabawy. Przedmiot niestety utknął w jego przełyku i zaburzył pracę organizmu.

Decyzja lekarzy była jednogłośna – dziecko jak najszybciej musiało znaleźć się na stole operacyjnym. Konieczne było chirurgiczne usunięcie kostki do gry.

Zabieg zakończył się sukcesem. Lekarze wyciągnęli z przełyku małego pacjenta kostkę, której krawędź mierzyła 1,5 cm. Z powodu uszkodzeń, do jakich doprowadziła, 7-latek musiał jeszcze zostać w szpitalu.

Obserwacja pacjenta trwała kilka dni. Kiedy specjaliści byli pewni, że chłopiec odzyskał siły, a jego przełyk funkcjonuje prawidłowo, pozwolili mu wrócić do domu. Sami zaapelowali jednak do wszystkich rodziców.

Dzisiaj grzeje:
1.Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2.Policja w mieszkaniu księdza znalazła kobietę. Więził ją przez 12 lat, druzgocące, w jakich warunkach żyła
3.Nowy zakaz obowiązuje od dziś. Maseczki są obowiązkowe w nowych miejscach, nikt nie miał pojęcia
4.3 razy chciała dostać się do lekarza, za każdym przekładano wizytę. Podczas teleporady usłyszała, że zostało jej 6 miesięcy życia

Olej rybny jednak nie chroni serca? Amerykańscy naukowcy doszli do zaskakujących wnioskówOlej rybny jednak nie chroni serca? Amerykańscy naukowcy doszli do zaskakujących wnioskówCzytaj dalej

Lekarze ze Szpitala Ludowego w Qingyuan przypomnieli dorosłym, aby dokładnie pilnowali swoich dzieci i zwracali uwagę na to, czym te się bawią. Czasem najmłodsi mogą połykać niewielkie elementy zabawek, co stwarza zagrożenie nie tylko dla ich zdrowia, ale także dla życia.

Opublikowano nowe rozporządzenie Ministra Edukacji. Dotyczy ferii zimowych, wiele osób jest załamanychOpublikowano nowe rozporządzenie Ministra Edukacji. Dotyczy ferii zimowych, wiele osób jest załamanychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Fatalne wieści. Zbliża się wielkimi krokami mróz, śnieg i prawdziwa zima, jakiej dawno nie było. Osoby planujące wyjazd powinny uważać
  2. Wiceszefowa Xiaomi wywołała gigantyczny skandal. Nie uwierzysz jak nazwała swoich klientów
  3. Pojawiają się, gdy przeszliśmy COVID-19 bezobjawowo. Sygnały wysyłane przez organizm po walce z koronawirusem
  4. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  5. Wspiera układ odpornościowy i poprawia pracę żołądka. Prosty, domowy przepis na zakwas z imbiru
  6. Kobieta wyczuła, że adoptowany pitbull dziwnie pachnie. Gdy ściągnęła mu szelki, natychmiast zadzwoniła na policję
  7. Ile lat ma Danuta Martyniuk? Wielu łapie się za głowę, kiedy poznaje prawdę. Dalibyście jej tyle?

Następny artykuł