Dziecko z zapaleniem opon mózgowych
unsplash.com/???????? Janko Ferlič
Autor Barbara Bujar - 31 Sierpnia 2020

Na jej ciele ciągle pojawiały się nowe siniaki. Kiedy postanowiono diagnozę było już za późno

Dziecko miało siniaki na całym ciele. Rodzice myśleli, że są one efektem zabawy. Z czasem jednak śladów pojawiało się więcej, a oni zaczęli się niepokoić. Gdy w końcu zabrali córkę do lekarza, usłyszeli przerażającą diagnozę. Ich świat stanął na głowie, a 7-letnia Brogan straciła nogę. Teraz jej mama apeluje do innych rodziców.

Każde dziecko uwielbia zabawy, które często kończą się niestety zadrapaniami lub sinikami. Rodzice doskonale zdają sobie z tego sprawę i wiedzą, że ich pociechy mogą wrócić do domu z niegroźnymi śladami na ciele. Niepokój pojawia się u nich, kiedy obrażenia sprawiają dziecku ból albo przez dłuższy czas nie ustępują. Wtedy najczęściej decydują się na wizytę u lekarza. W przypadku 7-letniej Morgan na pomoc medyczną było już za późno.

Tysiące Polaków otrzymało pilny alert. Skażona woda w rzeceTysiące Polaków otrzymało pilny alert. Skażona woda w rzeceCzytaj dalej

Dziecko trafiło do szpitala z siniakami na ciele. Konieczna była amputacja

Jak donosi portal Webniusy, przerażająca diagnoza, którą usłyszała rodzina Brogan, padła kilkanaście dni po wspaniałej uroczystości zaślubin. Sakramentalne "tak" wypowiedzieli mama dziewczynki Aimee i jej partner Craig. 7-latka była ich druhną i cały czas towarzyszyła im przy ołtarzu. Nikt nie spodziewał się, że dwa tygodnie później znajdzie się w szpitalu, gdzie stoczy walkę o swoje życie.

Siniaki Brogan nie dawały spokoju jej rodzicom i z dnia na dzień pojawiały się w większej ilości, zajmując całą powierzchnię małego ciała. W końcu Aimee i Craig podjęli ważną decyzję. 14 dni po weselu ich córka trafiła do szpitala. Tam wszyscy usłyszeli przerażającą diagnozę - zapalenie opon mózgowych. Nie było chwili do stracenia. Odwleczona w czasie wizyta u lekarza spowodowała, że 7-latce groziło śmiertelne niebezpieczeństwo. Specjaliści zmuszeni byli amputować stopę dziewczynki. Po czasie Brogan straciła także drugą kończynę. Rodzina była załamana.

- Nic nie jest w stanie przygotować cię na to, co zrobi zapalenie opon mózgowych w twoim organizmie, nie mówiąc już o siedmioletniej dziewczynie - powiedziała kuzynka matki Brogan, Lisa Reece.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci
2. Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary

Od operacji Brogan minęły już dwa lata. Dziewczynka przez cały ten czas walczyła o siebie, nie poddawała się i nauczyła się funkcjonować z protezą. Dziś rodzina wspiera się nawzajem, a matka dziewczynki apeluje do innych rodziców. Chce, by nie bagatelizowali oni nawet najmniejszych objawów i zmian na ciele u swoich dzieci. Portal Webniusy przypomina, że najczęstszymi symptomami zapalenia opon mózgowych są bóle głowy, sztywność szyi, wymioty i wrażliwość na światło lub dźwięki. U dzieci często obserwuje się także podrażnienie i senność. Oznaką choroby mogą być też wysypki i siniaki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. "Kapelan narodowców" musi przejść na emeryturę. Stracił parafię, nie pomógł mu nawet papież
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Aż milion Polaków dostanie wielki prezent. Ich oczekiwanie do lekarza znacznie się skróci

Następny artykuł