4-latek znalazł w domu petardę. Materiał wybuchł w jego rękach, ostrzeżenie dla wszystkich rodziców

dziecko petarda
pixabay.com/PublicDomainPictures
Autor Natalia Niewczas31.12.2020

4-letnie dziecko znalazło w domu materiał pirotechniczny. Chłopiec odpalił petardę, która wybuchła, gdy trzymał ją w dłoniach. Dziecko straciło dwa palce.

Materiały wybuchowe w rękach dziecka nie wróżą niczego dobrego. Niestety potwierdza to przypadek 4-latka mieszkającego z bliskimi na terenie powiatu międzyrzeckiego. Wystarczyła chwila nieuwagi, by chłopiec doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu.

W ręce 4-letniego dziecka wpadł nieodpowiedni przedmiot

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dziecka doszło w środę 30 stycznia w godzinach popołudniowych. Chłopiec był w domu pod opieką osoby dorosłej.

Jak podaje portal polsatnews.pl, dziecko znalazło petardę w mieszkaniu. Informacje przekazała przedstawicielka policji w Międzyrzeczu.

- W pewnym momencie w jego rękach wybuchła petarda, w wyniku czego stracił dwa palce - mówi st. asp. Justyna Łętowska.

Minister Zdrowia nagle wydał pilne polecenie. Nikt nie spodziewał się podobnej decyzji, cała Polska wstrzymała oddechMinister Zdrowia nagle wydał pilne polecenie. Nikt nie spodziewał się podobnej decyzji, cała Polska wstrzymała oddechCzytaj dalej

Chłopiec został przetransportowany do szpitala klinicznego nr 1 w Szczecinie. Lekarze ocenili stan jego zdrowia, o czym powiedziała rzeczniczka placówki medycznej.

Według informacji przekazanych przez Joannę Woźnicką, stan zdrowia dziecka jest stabilny. Chłopiec otrzymał niezbędną pomoc medyczną; uszkodzenie jego ciała jest jednak znaczne.

Szczegóły dotyczące okoliczności zdarzenia pozostają nieznane. Ich wyjaśnianiem zajmą się funkcjonariusze policji nadzorowani przez prokuraturę.

Choć materiały pirotechniczne od lat stanowią część sylwestrowej tradycji, należy kupować je i używać ich z niezmienną, ogromną ostrożnością. Szczególnie ważne jest przechowywanie niebezpiecznych przedmiotów poza zasięgiem dzieci.

- Pamiętajmy, (...) petardy należy zabezpieczyć w mieszkaniu w taki sposób, aby nie miały do nich dostępu dzieci oraz niepowołane osoby. Należy zapoznać się dokładnie z instrukcją zakupionego towaru (...) - czytamy w apelu policji opublikowanym w serwisie internetowym Radio Zet.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł