Dzień: jakich czynności unikać po przebudzeniu
pixabay_Pexels
Autor Damian Witoń - 22 Marca 2020

Czynności, od których lepiej nie zaczynać dnia. Potrafią popsuć nam samopoczucie oraz są niekorzystne dla zdrowia

Dzień rozpoczynamy często od wykonywania czynności, które stały się naszymi nawykami. Warto się im przyjrzeć, ponieważ niektóre z nich mogą być niekorzystne dla zdrowia, a także pogarszać nasze samopoczucie.

Dzień często zaczynamy od podejmowania się całego repertuaru czynności, który wypracowywaliśmy sobie latami. Niektóre z nich okazują się jednak być niekorzystnymi dla naszego samopoczucia. Bywa, że są również niebezpieczne dla zdrowia.

Najczęstsze objawy guza mózgu. Łatwo pomylić je z innymi schorzeniamiNajczęstsze objawy guza mózgu. Łatwo pomylić je z innymi schorzeniamiCzytaj dalej

Dzień często rozpoczynamy od szeregu wyuczonych w przeszłości czynności

Niektóre aktywności, których podejmujemy się zaraz po przebudzeniu, mogą negatywnie wpłynąć na samopoczucie w dalszej części dnia, a także stanowić pewne zagrożenie dla naszego zdrowia. Lepiej zatem ich unikać.

Wiele osób ma problemy z natychmiastowym wstaniem z łóżka zaraz po usłyszeniu alarmu budzika. Niektórzy w związku z tym decydują się na kilkanaście minut dodatkowej drzemki. Okazuje się jednak, że przynosi ona skutek odwrotny do oczekiwanego. Zamiast dodawać nam energii i ułatwić rozpoczęcie założonych aktywności, prowadzą do większego zmęczenia. Dzieje się tak, ponieważ są za krótkie, aby przeprowadzić człowieka przez wszystkie fazy snu, a dodatkowo generują stres związany z oczekiwaniem alarmu.

Kolejnym błędem, który popełnia wielu z nas, jest picie kawy zaraz po przebudzeniu. Organizm człowieka jest w stanie samemu zwiększać swoją aktywność, kiedy zakończy się sen, a wpływanie na ten proces przy pomocy kofeiny, może jedynie go zaburzać. Złym pomysłem jest także sięganie po telefon zaraz po otwarciu powiek. Wielu z nas wyrobiło sobie już ten nawyk, do czego przyczyniły się głównie media społecznościowe. Niestety jest on szkodliwy dla mózgu, ponieważ zaburza proces jego rozbudzania.

Dnia nie powinniśmy zaczynać również od czytania maili i oglądania telewizji. Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, takie postępowanie bombarduje nasz umysł myślami, które często dotyczą nieprzyjemnych obowiązków oraz smutnych informacji medialnych. To z kolei wywołuje stres, wpływający negatywnie na nasze samopoczucie. Bardzo ważne z samego rana jest także solidne śniadanie. Lepiej o nim nie zapominać, ponieważ jest najważniejszym posiłkiem dnia. Powinno składać się z produktów bogatych w zdrowe tłuszcze oraz proteiny.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w Centrum Onkologii. Zarażona pielęgniarka pracowała na chemioterapii dziennej

2. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa

Wiele osób zaraz po przebudzeniu wykonuje gwałtowne ruchy, wyginając i skręcając ciało. Nie jest to dobrym pomysłem, ponieważ podczas snu dyski kręgosłupa wchłaniają płyny, aby odpowiednio się nawodnić, co wiąże się z ich rozszerzeniem. W takim stanie są bardziej podatne na urazy. Lepiej zatem zdecydować się na delikatnie rozciąganie, które likwiduje napięcie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie
  2. Sklep wymyślił, jak uniknąć osób kupujących na zapas. Wystarczy jedna kartka
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Następny artykuł