Dziewczynka chciała być jak syrenka. Przez strój kąpielowy prawie doszło do tragedii

5-latka prawie utonęła przez kostium kąpielowy z ogonem syreny
pixabay.com/tompod
Autor Barbara Bujar09.07.2020

Dziewczynka uwielbiała syreny. Razem ze starszą siostrą często bawiła się w wodzie, gdzie obie odgrywały role morskich stworzeń. Aby sprawić radość swoim córkom, rodzice podarowali im niezwykłe prezenty. Każda z nich otrzymała strój kąpielowy, który zakończony był syrenim ogonem. Pewnego dnia zabawa w basenie skończyła się jednak fatalnym wypadkiem. Gdyby nie ojciec dzieci, 5-letnia dziewczynka z pewnością zmarłaby na miejscu.

Syreny to popularne bajkowe postaci, które często imponują małym dziewczynkom. Uwielbiały je także 5-letnia Annabelle i 7-letnia Ruba. Siostry często bawiły się w basenie, gdzie miały możliwość odgrywania swoich ukochanych ról. Zabawa spodobała im się jeszcze bardziej, kiedy każda z nich otrzymała od rodziców specjalny kostium kąpielowy. W przebraniach siostry mogły czuć się jak prawdziwe syreny, którymi zawsze chciały być. Pewnego dnia zabawa wymknęła się jednak spod kontroli. 5-letnia dziewczynka prawie się utopiła.

Ile będzie kosztować szczepionka na koronawirusa? Łukasz Szumowski zdradził swój planIle będzie kosztować szczepionka na koronawirusa? Łukasz Szumowski zdradził swój planCzytaj dalej

Dziewczynka w stroju syreny weszła do basenu i prawie się utopiła. Jej ojciec ostrzega innych rodziców

Jak podaje WP Parenting, do zdarzenia doszło w New Jersey. Dziewczynki mieszkają tam ze swoimi rodzicami, którzy otaczają je najlepszą opieką. 7-letnia Ruba i 5-letnia Annabelle od zawsze uwielbiały bawić się w syreny. Najczęściej robiły to, kiedy przebywały w basenie. Doskonale wiedzieli o tym ich rodzice, którzy postanowili podarować im specjalne stroje kąpielowe, których zakończenia przypominały syreni ogon. Jak się okazuje, nie były to pierwsze prezenty tego typu.

- Córki uwielbiają syreny. Miały już wiele kostiumów z ogonem. Wiedzieliśmy, że trudniej jest się w nich ruszać, ale stwierdziliśmy, że nic się nie stanie, jeśli pobawią się w basenie – powiedział ojciec dziewczynek Adam Lisberg, którego cytuje WP Parenting.

Świadomość rodziców, że kostiumy mocno ograniczają dziewczynkom ruch w wodzie, była bardzo istotna. Zawsze, gdy córki miały zamiar wejść do basenu, mama albo tata dokładnie ich pilnowali. Wiedzieli, że do wypadku może dojść w każdej chwili i nie potrzeba do tego głębokiego zbiornika. Pewnego dnia zrobili jednak wyjątek i na chwilę udali się razem do kuchni. Byli spokojni, ponieważ basem umieszczony był zaraz pod oknem. Ojciec stwierdził, że jeśli cokolwiek się stanie, oboje na pewno to usłyszą. Takiego scenariusza jednak nie przewidział. W pewnym momencie do kuchni wbiegła starsza córka i powiedziała rodzicom, że jej siostra się nie rusza. Wszyscy byli przerażeni.

- Kiedy podszedłem do córki, leżała przy basenie na boku z rękami w ogonie syreny, miała szeroko otwarte oczy, nie ruszała się i na początku myślałem, że nie żyje – wspomina ojciec.

Przerażony mężczyzna od razu zaczął ratować 5-letnią córkę, którą wcześniej z wody wyciągnęła starsza siostra. Stan Annabelle był do tego stopnia poważny, że konieczne było podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzięki natychmiastowej reakcji ojca udało się ją uratować. 5-latka odzyskała przytomność i karetką została przewieziona do szpitala. Tam spędziła dwa dni.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiemy co od września czeka polskich uczniów. Minister Edukacji zabrał głos

2. Porażające wieści dla kierowców, rząd wysuwa najcięższe działa. Mandaty mają wzrosnąć nawet 10 razy

Po przerażającym wypadku ojciec dziewczynek postanowił ostrzec innych rodziców. Mężczyzna apeluje, aby nie kupować dzieciom kostiumów, które w jakikolwiek sposób ograniczają ich ruchy. Gdyby nie strój i to, ze Annabelle chciała się cała w nim schować, najprawdopodbniej nie doszłoby do śmiertelnego narażenia jej życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  2. Zadziwiające plany akcji służb. Szczegóły fikcyjnego "porwania" Andrzeja Dudy trafiły do sieci
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Mateusz Borek stracił kolejną pracę. "Nie wszystko zależy ode mnie"

Następny artykuł