Dziewczynka, która urodziła się z przepukliną mózgu, ma juz trzy lata
pixabay
Autor Barbara Bujar - 26 Lipca 2020

Dziewczynka urodziła się z okropną deformacją mózgu. Dzisiaj jest cudownym, błyskotliwym dzieckiem

Dziewczynka urodziła się z przepukliną mózgu, która widoczna była między jej malutkimi oczami. Z powodu tak poważnej deformacji lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie. Jej mama była jednak zdeterminowana i walczyła o życie córki. Mała Karlie przeszła operację i zaskoczyła wszystkich. Dziś ma już trzy lata i uczy się normalnie funkcjonować. Dla rodziców jest prawdziwym cudem.

Dziewczynka przeszła ciężką drogę. Ciąża to niezwykły czas, w którym rodzice z niecierpliwością oczekują przyjścia na świat swojego dziecka. Kupują ubranka, projektują pokój, wybieraja imię i wyobrażają sobie, jak będzie wyglądać ich pociecha. Do momentu porodu zastanawiają się też, czy maluch będzie zdrowy. O ewentualnych komplikacjach czasem dowiadują sie już podczas badań prenatalnych. Tak było w przypadku Gemmy McCusker. Kobieta dowiedziała się, że u jej dziecka wykryto rzadkie schorzenie. Dziewczynka miała urodzić się martwa.

Viktorek nie żyje. Lekarze doszli do strasznych wniosków, natychmiast wezwali policjęViktorek nie żyje. Lekarze doszli do strasznych wniosków, natychmiast wezwali policjęCzytaj dalej

Dziewczynka urodziła się z przepukliną mózgu. Lekarze nie dawali jej żadnych szans

Jak informuje WP Parenting, Gemma-Sarah McCusker o przypadłości swojego dziecka dowiedziała się już podczas badań prenatalnych. Lekarze twierdzili wtedy, że dziecko najprawdopodobniej urodzi się martwe albo umrze 10-15 minut po porodzie. Mimo to kobieta zdecydowała się donosić ciażę i przywitać na świecie swoją córeczkę. Karlie zaskoczyła wszystkich.

Wbrew niepokojącym doniesieniom lekarzy dziewczynka urodziła się żywa. Zaraz po porodzie została umieszczona w inkubatorze, który postawiono obok szpitalnego łóżka jej mamy. Mimo że nikt nie wierzył w to, że przeżyje kolejne godziny, Gemma nie traciła wiary.

Ku zaskoczeniu wszystkich Karlie także walczyła. W pewnym momencie zaczęła płakać i chciała się napić. Problemem cały czas była jednak deformacja jej mózgu. Zmiana na czole była bardzo widoczna. Matka czule nazywała córkę jednorożcem.

- Nie można było jednak nie dostrzec jej problemu. Część mózgu dosłownie wystawała z czoła, między oczami. Wyglądało to, jak mała fioletowa kulka. Powiedziałem Kyle'owi, że to mały jednorożec - jej słowa cytuje WP Parenting.

U dziewczynki konieczne było przeprowadzenie operacji. Lekarze podjęli się tego, gdy pacjentka miała trzy tygodnie. Przez prawie pięć godzin starali się wyciąć wystającą część mózgu i zaszyć dziurę między oczami. Mimo odniesionego sukcesu na jaw wyszły kolejne dolegliwości dziewczynki. Okazało się, że cierpi ona jeszcze na porażenie mózgowe, małogłowie i zespół delecji 22q. Dotatkowo zdiagnozowano u niej holoprozencefalię.

Jak wyjaśnia portal, holoprozencefalia to schorzenie polegające na nieprawidłowym podziale mózgu na dwie półkule. Taka przypadłość występuje u około 1 na 20 000 dzieci i może prowadzić do deformacji twarzy i zaburzeń w procesie osiągnięcia dorosłości. Chorzy mogą cierpieć przy tym z powodu napadów epilepsji. Karlie jednak się nie poddaje.

Dzisiaj grzeje: 1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Zakupy zrobisz nawet z łazienki. Biedronka obiecuje darmową dostawę, warunek jest tylko jeden

Dziś dziewczynka ma już trzy lata i powoli uczy się chodzic i mówić. Jej obecność wśród bliskich nadal jest dla nich cudem. Mama, która nadal wspomina poród swojego pierwszego dziecka, przyznaje, że choć na początku była przerażona, córka zawsze była dla niej piękna. Teraz jest jej największym szczęściem.

- Jest błyskotliwa jak guzik i bardzo szybko się uczy. Nadal ma czerwoną bliznę na twarzy po operacji, ale uważamy, że jest absolutnie cudowna, z jej blond lokami i uśmiechem, który rozjaśnia pokój - mówi kobieta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Pilna wiadomość dla milionów rodziców. Chodzi o pójście dzieci do szkół
  3. Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł