Urodziła się ze znamieniem zakrywającym prawie całą twarz. Niedawno przeszła kolejną operację

dziewczynka znamię
pixabay.com/Mylene2401
Autor Natalia Niewczas27.11.2020

Dziewczynka przyszła na świat na Florydzie w USA ze znamieniem, które zakryło niemal całą jej twarz. Z powodu ciemnej barwy i rozmiarów zmiany Luna była porównywana z Batmanem. Ogromne znamię było jednak potencjalnie niebezpieczne, stwarzało zagrożenie złośliwym nowotworem skóry. Niedawno dziecko przeszło kolejną operację.

  • Mała Luna od najmłodszych lat była wytykana palcami z powodu swojego wyglądu.
  • Znamię, które miała na twarzy od urodzenia, w każdej chwili mogło zagrozić jej zdrowiu.
  • Rodzice dziewczynki postanowili walczyć o przyszłość córeczki i zabrali ja na operację aż do Rosji.

Gdy dziewczynka przyszła na świat z dużą, ciemną plamą na twarzy, jej matka sądziła, że dziecko jest po prostu brudne po porodzie. Okazało się jednak, że to ogromna zmiana barwnikowa, zachodzącą na czoło i policzki małej Luny. Wzgląd estetyczny to jedno, a ryzyko rozwoju złośliwego nowotworu skóry, co potencjalnie groziło dziewczynce - drugie. Carolina Fenner, matka Luny, przyznaje, że córka wymagała już usunięcia trzech innych zmian z różnych części ciała.

Od jutra ważna zmiana w obostrzeniach. Lekarze łapią się za głowy, wielu Polaków odetchnie jednak z ulgąOd jutra ważna zmiana w obostrzeniach. Lekarze łapią się za głowy, wielu Polaków odetchnie jednak z ulgąCzytaj dalej

Dziewczynka urodziła się z ogromną zmianą barwnikową na twarzy

Życie dziewczynki od samego początku nie było łatwe. Z powodu swojego wyglądu Luna była narażona na częstą krytykę i prześladowanie ze strony nieznajomych.

Jak podaje portal parenting.pl, to między innymi dlatego rodzice Luny podjęli trudną decyzję o poddaniu dziecka operacji usunięcia zmiany. Nie bez znaczenia było w tym przypadku ryzyko, jakie niosło ze sobą pozostawienie znamienia w dotychczasowym stanie.

Niektóre znamiona mogą bowiem z biegiem czasu (a także pod wpływem ekspozycji na czynniki środowiskowe takie jak promieniowanie nadfioletowe światła słonecznego) przekształcać się w złośliwe nowotwory skóry. Potencjalnie niebezpieczna zmiana szybko się wówczas rozrasta, może zmienić kolor lub wyraźnie wznieść się ponad powierzchnię skóry.

Rodzice dziewczynki postanowili zabrać córkę do Rosji, gdzie przeszła zabieg usunięcia stwarzającej ryzyko nowotworu zmiany. Lekarze wycięli poszczególne części znamienia z czoła, nosa i powiek dziecka.

Obecnie Luna powoli wraca do zdrowia po kolejnym, mającym zabezpieczyć jej zdrowie w przyszłości zabiegu. Do jej organizmu wprowadzono substancję, która ma powodować obumieranie komórek tworzących zmianę.

Jednocześnie lekarze uzupełniają terapię zabiegami laserowymi. Ich użycie ma ujednolicić kolor skóry na twarzy dziewczynki.

Dzisiaj grzeje:
1.Od jutra ważna zmiana w obostrzeniach. Lekarze łapią się za głowy, wielu Polaków odetchnie jednak z ulgą
2.Współwięźniarki były zgodne, co trzeba zrobić z mamą Madzi. Wszystko trwało kilka dni, powalające
3.Rodzina przez 3 dni błagała o przyjazd karetki do chorej 15-latki. Za każdym razem słyszeli odmowę, niestety finał okazał się tragiczny

Wydawało się, że 13-latek łagodnie przechorował COVID-19. Koszmar zaczął się 2 tygodnie późniejWydawało się, że 13-latek łagodnie przechorował COVID-19. Koszmar zaczął się 2 tygodnie późniejCzytaj dalej

Choć wygląd Luny zmienił się po serii operacji, od pełnego usunięcia zmiany nadal dzieli ją długa droga. Pierwotnie dziewczynkę miało czekać od 6 do 8 zabiegów, lecz pandemia koronawirusa znacznie wydłużyła cały proces leczenia.

Niecodzienny wygląd to jedyne, co odróżnia Lunę od jej rówieśników. Dziewczynka rozwija się bowiem prawidłowo, jest pogodna i ciekawa świata. Doczekała się nawet własnego profilu na Instagramie, skąd pochodzą opublikowane w artykule fotografie (można je znaleźć także w serwisie patenting.pl).

Rada Ministrów wydała nowe rozporządzenie. Dotyczy świąt Bożego Narodzenia, wielu Polaków się wścieknieRada Ministrów wydała nowe rozporządzenie. Dotyczy świąt Bożego Narodzenia, wielu Polaków się wścieknieCzytaj dalej

dziewczynka-1

dziewczynka-2

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Black Friday: zostały tylko 2 dni aby upolować najtańsze wakacje. Schodzą jak świeże bułeczki. Warto się pospieszyć
  2. Ogromne zamieszanie w sklepie Morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcy
  3. Pojawiają się, gdy przeszliśmy COVID-19 bezobjawowo. Sygnały wysyłane przez organizm po walce z koronawirusem
  4. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  5. Wspiera układ odpornościowy i poprawia pracę żołądka. Prosty, domowy przepis na zakwas z imbiru
  6. "Miała wziąć z nim ślub. Gdy na nagraniu odkryła, co robi z jej psami natychmiast zerwała zaręczyny"
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba

Następny artykuł