Edward Dymek zmagał się z uzależnieniem
screen "Wakacje z duchami"
Autor Karol Zaborowski - 5 Stycznia 2020

Edward Dymek był jedną z największych dziecięcych gwiazd PRL. Niestety w dorosłym życiu zmagał się z silnym uzależnieniem

Edward Dymek już jako dziecko zyskał gigantyczną popularność, dzięki kilku rolom w kultowych filmach. Niestety potem młody i obiecujący aktor zniknął z show-biznesu, a na jego temat powstało wiele plotek. Jednak nikt nawet nie mógł się spodziewać tego, jak zakończy się jego historia.

Edward Dymek zasłynął głównie dzięki swoim występom w takich produkcjach jak “Wakacje z duchami”, gdzie wcielił się w Mandaryna oraz “Podróż za jeden uśmiech”, w którym zagrał rolę Pegazusa. Aktor wystąpił również w filmie kinowym pod tytułem “Abel, twój brat” i wiele osób w tym momencie zaczęło wróżyć mu wielką karierę, jednak jego losy potoczyły się zupełnie inaczej.

Po rolach w tych trzech produkcjach Dymek nagle zniknął ze świata show-biznesu i na jego temat zaczęło powstawać wiele plotek. Według jednej z nich miał popełnić samobójstwo podczas swojej służby wojskowej w latach 70. Jednak te domniemania zostały rozwiane dopiero w 2008 roku, kiedy Dymek udzielił pierwszego od lat wywiadu.

Przez kilka miesięcy przyjmowała ziołowy suplement diety. Specyfik zrujnował jej wątrobęPrzez kilka miesięcy przyjmowała ziołowy suplement diety. Specyfik zrujnował jej wątrobęCzytaj dalej

Edward Dymek żył w tragicznych warunkach

Niestety w tamtym momencie wszyscy jego fani przeżyli niemały szok. Okazało się bowiem, że Edward Dymek mieszka w rozpadającym się domu, bez dostępu do prądu, czy też kanalizacji na terenie Brochowa, czyli jednej z najsłynniejszych dzielnic Wrocławia.

Życie dziecięcej gwiazdy PRL-u posypało się przez silne uzależnienie od alkoholu. Z tego też powodu odeszła od niego żona, a córka zerwała jakikolwiek kontakt. Jak podaje portal wp.pl, okoliczni mieszkańcy często widywali go w okolicy warzywniaka na ulicy Chińskiej oraz pobliskiej piekarni, gdzie Dymek dostawał czasami darmowe jedzenie.

Z jego rozmowy z dziennikarzem Życia na gorąco, były już gwiazdor zdawał się pogodzony ze swoim losem i wspomniał, że chciałby jeszcze spotkać się ze swoimi kolegami z planu. Niestety życie w tak złych warunkach i choroba alkoholowa znacząco odbiły się na jego zdrowiu. Alkoholizm w głównej mierze prowadzi do uszkodzenia i niewydolności wątroby, co jest stanem zagrożenia życia. Oczywiście ma wpływ również na inne organy, a także działa destrukcyjnie na sam mózg prowdząc nie rzadko do pojawienia się padaczki alkoholowej.

W 2010 roku dowiedzieliśmy się, że Edward Dymek zmarł. Było to dokładnie 29 lipca. Wiele osób do dziś nie może uwierzyć, że jego los, mógł się tak skończyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy wszyscy świętowali Nowy Rok, nikt nie miał pojęcia o tragedii. Nie żyje 21-letnia artystka
  2. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  3. Nie żyje 19-letnia Alicja. Była podopieczną Kliniki Budzik
  4. Karin Stanek kochały miliony. Artystka zmarła przez chorobę, z którą zmagał się każdy z nas
  5. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  6. Kiedy zachorował na nowotwór zaczął codziennie jeść popularny produkt. Zadziwił lekarzy, z jego ciałem zaczęły się dziać niesłychane rzeczy

Następny artykuł